dom pozar 1

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci (m.in. z Grudziądza) prowadzą zbiórkę na odbudowę domu swojego kolegi

Spłonął dom policjanta z powiatu Świeckiego. W pożarze stracił wszystko

2022-08-02 18:41

Na skutek zwarcia instalacji elektrycznej spłonął dom policjanta z powiatu świeckiego st. post. Bartosza Horstmana. Mundurowy w pożarze stracił niemal wszystko. Na szczęście nikomu z rodziny nic się nie stało. Na portalu zrzutka.pl uruchomiono specjalną zbiórkę.

Do tragedii doszło 26 lipca. Tego dnia policjant przebywał w domu, w Polednie, gdzie zamieszkuje wspólnie z rodzicami. Około godziny 22:00 usłyszał głośne huki oraz błyski. Gdy wyjrzał przez okno zorientował się, że dach budynku, w którym mieszkają, płonie.

Nie zważając na własne zdrowie od razu ruszył alarmować i ewakuować wszystkich mieszkańców tego wielorodzinnego budynku. Nakazał swoim rodzicom natychmiast wyjść na zewnątrz. Następnie wymontował butlę gazową, wyniósł z domu, a jednocześnie zawiadomił służby ratunkowe - czytamy w komunikacie na stronie Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

Bartosz następnie pobiegł do sąsiadów - mieszkańców tego budynku, informując o pożarze. Pomógł wynieść około 15 sztuk butli gazowych które były w mieszkaniach.

Nie zważając na zagrożenie, jakie powodował szybko rozprzestrzeniający się ogień drewnianego domu, pobiegł również do 85-letniej sąsiadki. Wyważył drzwi jej mieszkania, obudził kobietę i wspólnie z innymi osobami wyprowadzili ją w bezpieczne miejsce ratując tym samym jej życie.

dom pozar 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjant stracił w pożarze niemal wszystko

Wszystkim mieszkańcom budynku udało się wyjść z całego zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu. Niestety nie mieli szansy, aby zabrać ze sobą jakiekolwiek rzeczy. Sam dom - obecnie nie nadaje się do zamieszkania.

Trwa zbiórka

Funkcjonariusze zorganizowali zbiórkę dla swojego kolegi. Wszyscy, którzy zechcieliby wesprzeć policjanta i jego rodzinę mogą to robić na portalu zrzutka.pl, gdzie uruchomiono specjalną zbiórkę na ten cel.

LINK DO ZBIÓRKI

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tragedia 72-letniego zegarmistrza. Spłonął mu dom, stracił w pożarze wszystko