alkomat

i

Autor: Pixabay

Policjanci z Grudziądza sprawdzali trzeźwość na drogach. Skontrolowali 750 kierowców

2022-08-02 16:29

Grudziądzcy policjanci mają za sobą kolejną akcję na drodze. Tym razem sprawdzali trzeźwość wśród kierowców. Okazało się, że nie wszyscy powinni wsiadać za kółko.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” od wczesnych godzin rannych badali stan trzeźwości kierujących. W trakcie działań "trzeźwy kierujący" skontrolowali prawie 750 kierowców. Czwórka z nich jechała pod wpływem alkoholu.

Pierwszego z nich zatrzymano na skrzyżowaniu ulic Warszawska-Jaskółcza. Był to 53-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Kierował dostawczym reanult mając w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Kolejna osoba jechała na podwójnym gazie ul. Droga Graniczna. Tym razem nie chodziło jednak o kierowcę samochodu, lecz roweru. Jego sposób poruszania się wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu.

Cyklista wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, 54-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, został na miejscu kontroli ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 zł - dodaje policjant.

W tym dniu funkcjonariusze zatrzymali jeszcze 2 kierujących będących w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy, którzy kierowali w tym dniu po alkoholu zostali zatrzymani w przeciągu zaledwie 2 godzin, co pokazuje, że alkohol za kółkiem to nadal problem.

Policjanci z Grudziądza zapowiadają, że podobne akcje organizowane będą cyklicznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kamil pokazał jak się kręci... garnki! Pokaż na co Cię stać VOX FM