grudziadz pelnomocnik

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Pełnomocnikiem został Aleksander Goch z grudziądzkiego szpitala

W Grudziądzu powołano pełnomocnika do spraw szkolnictwa wyższego

2022-08-02 16:15

Ma koordynować działania zmierzające do powstania w Grudziądzu szkoły wyższej. W naszym mieście powołano kolejnego pełnomocnika, tym razem od szkolnictwa wyższego. Został nim prof. Aleksander Goch.

Pełnomocnik swoje zadania wykonywać będzie nieodpłatnie. Raporty ze swoich zadań będzie przedstawiał co trzy miesiące. Jakie to będą zadania?

Głównym działaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań zmierzających do stworzenia w Grudziądzu szkół wyższych, koordynację i wspieranie procesów wzmacniających rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz koordynację i wspieranie procesów budowy marki miasta wiązanych z rozwojem naukowym mieszkańców.

Obecnym priorytetem jest powstanie w Grudziądzu uczelni technicznej. tanowi to odpowiedź na oczekiwania pracodawców. Docelowo jednak dążymy do tego, by Grudziądz miał Uniwersytet Trzeciego Wieku. Ważne jest również i to, by funkcjonowały w naszym mieście jakieś formy wsparcia dla osób, które chciałyby pracować naukowo nad projektami z nim związanymi - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Nowego pełnomocnika przedstawiono podczas konferencji prasowej przed grudziądzkim ratuszem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Blok wrasta w Orlen przy Mogilskiej w Krakowie