remont schodów

i

Autor: Łukasz Piekarski Trwa remont schodów w Grudziądzu

Ruszył remont schodów na Błonia Nadwiślańskie w Grudziądzu [FOTO]

2022-08-01 13:06

W ubiegłym tygodniu rozpoczął się remont schodów łączących Górę Zamkową z Błoniami Nadwiślańskimi w Grudziądzu. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Schody łączące teren nad Wisłą z Górą Zamkową w końcu będą mogły zostać otwarte. Rozpoczął się właśnie wyczekiwany remont. Prace nie mogły rozpocząć się wcześniej, ponieważ w pierwszym przetargu oferty przewyższały budżet.

Wstępnie zaplanowaliśmy na ten cel 700 tysięcy złotych. Ostatecznie inwestycja będzie kosztowała 1,3 miliona złotych. To ze względu na rozszerzony zakres prac oraz rosnące ceny - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu.

Ten rozszerzony zakres prac to oświetlenie schodów. Obecnie teren ogrodzony jest płotem.

Pracownicy ręcznie zdemontowali stare schody. Teraz prowadzone są badania geologiczne, po których poznamy jaką metodą będziemy mogli dalej działać. Później ustawione zostaną nowe schody z kostki granitowej, zamontowane balustrady. Pojawią się także wspomniane słupy oświetleniowe - dodaje szefowa ośrodka.

plac budowy 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Stare schody zostały już ręcznie zdemontowane
plac budowy 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Teren został ogrodzony
plac budowy 3

i

Autor: Łukasz Piekarski Zdemontowane schody

Do kiedy potrwają prace?

Umowa z wykonawcą zakłada, że schody gotowe będą do 23 listopada bieżącego roku - kończy Izabela Piwowarska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Joanna Jędrzejczyk szczerze po zakończeniu kariery. Trafi do freak fightów? | Andrzej Kostyra