poscig policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Jeden z rowerzystów miał ponad 2 promile alkoholu we krwi

Pijani rowerzyści uciekali przed grudziądzką policją. O ich losie zdecyduje sąd

2022-05-27 19:02

Chcąc uniknąć kontroli zignorował sygnały podawane przez policjanta i zaczął uciekać. Rowerzysta - jak się okazało miał ku temu powód. Drugi cyklista, również pijany– wpadł przez brak oświetlenia. Teraz z wykroczeń będą tłumaczyli się w sądzie.

W miejscowości Pieńki Królewskie funkcjonariusze grudziądzkiej grupy Speed zauważyli mężczyznę, który poruszał się rowerem po chodniku. Z uwagi na popełnione przez niego wykroczenie postanowili podjąć go do kontroli.

Jeden z policjantów dał rowerzyście wyraźne sygnały do zatrzymania. Ten na jego widok przyśpieszył i zaczął się oddalać. Z uwagi na to, że funkcjonariusz znajdował się poza pojazdem postanowił od razu podjąć pieszy pościg za osobą celem jej zatrzymania. Po kilkudziesięciu metrach rowerzysta wpadł w ręce stróża prawa. Po zatrzymaniu od razu wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że 65-letni mieszkaniec gminy Grudziądz znajdował się pod wpływem alkoholu, wydmuchał niespełna promil alkoholu - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu, niereagowanie na sygnały podawane przez policjanta i jazdę po chodniku cyklista odpowie przed grudziądzki sądem.

Funkcjonariusze z tzw. „patrolówki” zauważyli na ulicy Al. Żwirki rowerzystę, który jechał rowerem nie wyposażonym w wymagane oświetlenie. Szybko okazało się, że mężczyzna również kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości.

Badanie wykazało ponad 2 promile w organizmie. Ponadto mężczyzna był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym. Ta sprawa również będzie miała swój finał w sądzie - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Eksperci typują wynik finału Ligi Mistrzów