ola

i

Autor: Nadesłane Dla Oli prowadzone są obecnie dwie zbiórki w sieci

Pomoc dla nastolatki

Marzy o powrocie do zdrowia. Ola z Grudziądza walczy z nowotworem

2023-06-12 21:37

To stało się tak nagle - przekazują rodzice 15-letniej Aleksandry Frydrychowicz. Wszystko wydarzyło się w marcu bieżącego roku, a zaczęło się od bólu w kolanie. Poznajcie historię nastolatki z Grudziądza, przed którą długa walka o powrót do zdrowia.

To był kolejny - normalny poranek w życiu uczennicy jednej z grudziądzkich szkół. Rano pojawił się jednak niepokojący ból w kolanie.

W pierwszym tygodniu dawałam radę. Ból nie mijał, leki nie działały i zaczęłam kuleć. Cała rodzina zmartwiła się moim stanem zdrowia - pisze Ola.

To właśnie wtedy rozpoczęła się walka 15-latki o zdrowie. Wówczas jeszcze nie wiedziała, że przeciwnikiem będzie nowotwór. Ola po wizycie u lekarza rodzinnego otrzymała skierowanie na rentgen, a po wynikach na oddział ortopedyczny. 

Po zobaczeniu rezonansu, który już dawał niepokojące objawy, wiedzieliśmy, że będzie to walka o życie - przekazują rodzice nastolatki.

Później cała historia nabrała straszliwego rozpędu. W przeciągu kilku dni Ola trafiła na warszawski oddział onkologii z diagnozą: nowotwór złośliwy kości i chrząstki stawowej kończyn, osteocarcoma – guz przy nasadzie dalszej kości udowej prawej.

Nowotwór? Złośliwy? Chemioterapia? Przecież mam dopiero 15 lat. Jestem czerpiącą z życia dziewczyną z planami na przyszłość - pisze Ola na stronie "siepomaga".

ola pomoc

i

Autor: Nadesłane "To wszystko stało się tak nagle" - pisze Ola z Grudziądza.

Pierwsze dni i pierwsze przyjęcie chemii było ciężkie. Mimo to, 15-latka rzuciła wyzwanie nowotworowi i chce wrócić do zdrowia. A w tym celu potrzebne są środki finansowe.

Sytuacja jest mojej rodziny nie jest najlepsza. Mam dwójkę młodszego rodzeństwa, w tym jedno roczne. Mama nie pracuje, a tata dużo poświęcił na to, by jeździć ze mną do Warszawy i wspierać moją walkę o zdrowie - pisze Ola.

W tym celu na wspomnianym portalu "siepomaga" uruchomiona została zbiórka na leczenie.

ZBIÓRKA NA LECZENIE ALEKSANDRY FRYDRYCHOWICZ

Choć nie jest to łatwe, to wiem, że z grupą wsparcia będzie mi łatwiej pokonać przeciwności. Wiem, że znajdą się osoby, które zainteresuje moja historia - dodaje 15-latka.

Druga zbiórka - na perukę

Przed Olą ciężkie leczenie - związane m.in. z chemioterapią. W związku z tym nastolatka prawdopodobnie już wkrótce straci swoje włosy, które uszkodzone przez chemię staną się cienkie, suche i będą ułamywały się tuż przy skórze głowy.

Z waszą pomocą możemy choć trochę ulżyć jej cierpieniu i sprawić aby na jej buzi pojawił się uśmiech. Dlatego prosimy Was o pomoc w uzbieraniu na włosy na perukę dla Olki - piszą organizatorzy zbiórki.

LINK DO ZBIÓRKI NA PERUKĘ DLA OLI

W kwestii zbiórki na perukę potrzebna jest kwota 10 tysięcy złotych. Obecnie liczniki pokazuje nieco ponad 2 tysiące złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl