pozar mieszkanie

i

Autor: Nadesłane Zbiórka prowadzona jest w sieci

Pomoc po pożarze

Ogień niemal doszczętnie zniszczył mieszkanie w centrum Grudziądza. W sieci trwa zbiórka na remont

2023-05-31 20:56

Mieszkanie w piwnicy kościoła ewangelickiego przy ul. Szkolnej w centrum Grudziądza zostało zniszczone w wyniku niedawnego pożaru. Trwa zbiórka na częściowy remont pomieszczeń.

Do pożaru doszło w połowie maja. Paliło się mieszkanie w piwnicy kościoła ewangelickiego przy ul. Szkolnej.

Ogień pojawił się w części składowo-magazynowej mieszkania, które znajdowało się na samym końcu. To był bardzo ciężki pożar, ze względu na duże zadymienie w pomieszczeniach oraz bardzo wysoką temperaturę - relacjonował wówczas Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

Straty w lokalu mieszkalnym są ogromne. W sieci ruszyła zbiórka pieniędzy na jego częściowy remont. Potrzeby - jak się okazuje - są ogromne.

Największym problemem jest obecnie zakup zupełnie nowej instalacji gazowej. Stara nie nadaje się już do niczego, ponieważ była robiona starymi metodami i teraz już nikt nie pozwoli na jej naprawę - przekazuje rodzina.

ZBIÓRKA NA REMONT MIESZKANIE

Ponadto - wsparcie przyda się także w kontekście dalszych prac remontowych. W pomoc zaangażowało się już kilka osób.

Ludzi dobrego serca nie brakuje. Dzięki nim praca posuwa się do przodu. Duży nakład finansowy nie był potrzebny, gdy trzeba było wszystko skuwać i wyrzucać to, co uległo całkowitemu zniszczeniu - dodają.

Kolejny krokiem będą wspomniane prace remontowe w poszczególnych pomieszczeniach. I tutaj - prócz rąk do pracy - niezbędna będzie także pomoc finansowa.

Będzie trzeba kupować materiały takie jak: gładzie, płyty OSB, karton, gips, farby, czy wkręty. Nie wspominając później także m.in. o meblach. Te obecne zostały zniszczone w pożarze - przekazuje rodzina.

Wysoka temperatura zniszczyła również drzwi. Dodatkowo intensywny dym, który było widać z daleka uszkodził okna.

Celem zrzutki jest obecnie 20 tysięcy złotych. To z pewnością kropla w morzu potrzeb przy remoncie spalonego mieszkania.

ZBIÓRKA NA REMONT MIESZKANIE

Obecnie na koncie jest niespełna ponad 3,7 tysiąca złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl