pożar kosciol

i

Autor: Łukasz Piekarski Pożar wybuchł po godzinie 13

Duże straty!

Pożar w centrum Grudziądza. Paliło się mieszkanie pod kościołem ewangelickim

2023-05-15 15:54

Pożar mieszkania, które znajduje się pod kościołem parafii Ewangelicko-Augsburskiej w centrum Grudziądza (ulica Szkolna). Na miejscu działało 9 zastępów strażaków. Straty są ogromne!

Pożar wybuchł po godzinie 13. Paliło się mieszkanie w piwnicy kościoła ewangelickiego przy ul. Szkolnej. Na miejsce zjeżdżały się kolejne zastępy strażaków z obu - grudziądzkich jednostek oraz ochotnicy z terenu gminy Grudziądz (m.in. Szynych, czy Ruda). Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Ogień pojawił się w części składowo-magazynowej mieszkania, które znajdowało się na samym końcu. To był bardzo ciężki pożar, ze względu na duże zadymienie w pomieszczeniach oraz bardzo wysoką temperaturę - mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu.

Mieszkanie znajduje się pod kościołem parafialnym. Sama świątynia nie uległa zniszczeniu. Zadymienie pojawiło się w zakrystii.

Straty w lokalu mieszkalnym będą ogromne. Na razie nie znamy dokładnych szacunków, ani przyczyny pożaru.

Na miejscu w kulminacyjnym momencie pożaru występowały utrudnienia w ruchu - głównie na ulicy Szkolnej i Groblowej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl