aktualizacja wisla

i

Autor: Facebook / Komenda Miejska PSP w Grudziądzu To trzeci dzień poszukiwań

PILNE!

Poszukiwania 14-latka z okolic Grudziądza będą kontynuowane. Policjantów wesprą kolejni ratownicy

2023-06-07 11:17

Poszukiwania 14-latka będą kontynuowane. Chłopiec przedwczoraj (5 czerwca) zaginął w okolicach brzegu Wisły na wysokości Wielkiego Wełcza w powiecie grudziądzkim. Dziś (7 czerwca) policjantów wesprą kolejni ratownicy.

Do strażaków ok. godziny 16 (w poniedziałek, 5 czerwca) miał zgłosić się kolega zaginionego 14-latka. Według jego relacji - chłopak miał zniknąć pod wodą w Wielkim Wełczu.

Na miejscu kilka chwil później pojawili się strażacy z Wielkiego Wełcza i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Grudziądzu, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Bydgoszczy.

W godzinach wieczornych na miejscu pojawiły się także liczne zastępy policjantów. Mundurowi sprawdzali także sąsiednie tereny (las i brzeg rzeki).

Poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Wczoraj (6 czerwca) z samego rana akcja została wznowiona.

Policjanci przeczesali ponownie tereny przy brzegu Wisły. Niestety nie było w tej sprawie przełomu - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jedyny ślad - jaki pozostał po nastolatku to ubrania na brzegu rzeki. W tym celu do działań poszukiwawczych wykorzystano psa tropiącego.

Pies trzykrotnie wskazywał na miejsce główki na rzece Wisły, a więc jesteśmy niemal pewni, że chłopiec wszedł do wody - dodaje policjant.

Dziś (7 czerwca) mundurowi po raz kolejny wznowią poszukiwania. Tym razem lokalnych policjantów wesprą ratownicy z Włocławka.

Zaplanowaliśmy kolejne działania. Policjanci z Grudziądza będą wznawiali poszukiwania w miejscu, gdzie ostatnio był widziany chłopiec. Będą wspomagani przez grupę poszukiwawczą WOPR z Włocławka. Będzie to 20 ratowników - dodaje Kowalczyk.

Ratownicy z Włocławka będą wyposażeni w osiem łodzi, dwa sonary i dodatkowego drona.

Równolegle poszukiwania na swoim terenie przy brzegu Wisły prowadzą policjanci i strażacy z Kwidzyna oraz Tczewa.

O trzecim dniu poszukiwań zaginionego 14-latka mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl