raport miasto

i

Autor: Radio Eska Raport poddany pod dyskusje zostanie na czerwcowej sesji rady miejskiej w Grudziądzu

Dyskusja o mieście

Raport o stanie Grudziądza za 2022 rok gotowy! Mieszkańcy mogą zgłosić się do debaty z radnymi

2023-06-07 1:14

Już piąty raz przygotowany zostały „Raport o stanie miasta”. Dyskusję nad nim zaplanowano na sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 21 czerwca. Każdy mieszkaniec może wziąć udział w debacie. Jak się zgłosić? Szczegóły w artykule poniżej.

Nad dokumentem „Raport o stanie miasta” radni pochylą się na czerwcowej sesji. Do debaty zaproszeni są także mieszkańcy Grudziądza. Wystarczy się zgłosić i spełnić kilka warunków.

Aby to zrobić, należy najpóźniej do 20 czerwca złożyć do Przewodniczącego Rady Miejskiej pisemne zgłoszenie. Musi być ono poparte podpisami 50 osób. Limit osób, które mogą uczestniczyć w debacie, wynosi 15 - informuje Karol Piernicki, rzecznik Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Zgłoszenia można składać w Biurze Rady Miejskiej, które mieści się w pokoju 108 budynku Urzędu Miejskiego, przy ul. Ratuszowej 1.

Sam raport dotyczy stanu miasta za miniony rok. Zawiera wymagane podsumowanie działalności prezydenta w kwestiach: polityk, programów i strategii, uchwał rady miejskiego oraz budżetu obywatelskiego.

Punktem wyjścia jest przedstawienie działań w ośmiu obszarach: demografia, sytuacja społeczna, kondycja finansowa, aktywność gospodarcza, stan oświaty, infrastruktura techniczna, gospodarka komunalna, planowanie przestrzenne - dodaje przedstawiciel ratusza.

Materiał przygotowany został przez poszczególne wydziały i biura Urzędu Miejskiego oraz jednostki podległe Ratuszowi.

PRZECZYTAJ RAPORT O STANIE GRUDZIĄDZA 2022

Mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza w Grudziądzu. Posłuchaj:

Sesja, na której dokument zostanie poddany pod dyskusję zaplanowana jest na 21 czerwca. Początek o godzinie 11.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Bogusław Wołoszański | Zajawka