koty grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Daria Szczawińska - Ich mruczenie to lek na każde zło – opowiada grudziądzanka Daria Szczawińska

Jak to żyć z czwórką kotów? Opowiada Daria Szczawińska z Grudziądza [WYWIAD]

2023-02-18 1:25

Rasowe, ale też te dachowce mają swoje święto. Obchodzimy dzisiaj (17 lutego) Światowy Dzień Kota. - Ich mruczenie to lek na każde zło – opowiada grudziądzanka Daria Szczawińska, właścicielka czterech kociaków.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Jak to się stało, że masz aż cztery koty?

Daria Szczawińska: Moje kotki to po prostu znajdy z ulicy. Koty na ulicach naprawdę mają ciężkie życie. Gdzieś tam chciałam im pomóc, no i tak ze mną zostały. Ogólnie miałam więcej kotów, ale był to dom tymczasowy i znalazłam im takie stałe domy, w których teraz mieszkają. Ta moja czwórka zostaje ze mną na zawsze.

Ile czasu zajmuje ci opieka nad nimi?

Jeśli chodzi o opiekę to nie zajmuje to dużo czasu. Kot nie jest zwierzęciem absorbującym. Tutaj wystarczy tak naprawdę wymieniać regularnie wodę, podać jedzenie i sprzątać kuwetę. To jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o koty, ponieważ są to zwierzęta bardzo czyste. W przypadku zabawy to mamy kuleczki, piłeczki, laser. Nie trzeba iść z kotem biegać. One lubią się często same, między sobą gonić i to jest ich forma świetnej rozrywki. Najbardziej czekają na moment, kiedy ja się po prostu położę do łóżka i przyjdą do mnie się poprzytulać.

dzien kota 2

i

Autor: Nadesłane / Daria Szczawińska Z archiwum Darii Szczawińskiej
dzien kota 3

i

Autor: Nadesłane / Daria Szczawińska Daria ma w domu cztery kotki

Dlaczego akurat koty? Co te zwierzęta mają w sobie?

Ja ogólnie kocham wszystkie zwierzęta, ale tutaj zadecydowała wygoda, ponieważ z kotem nie muszę wyjść na spacer, wtedy kiedy pada deszcz. Druga sprawa jest taka, że mnie intrygują. Z jednej strony są to dzikie zwierzęta, a z drugiej udomowione. Z jednej strony są niezależne, z drugiej mają bardzo kruchą psychikę. Do tego mają mięciutkie futerko, które nie śmierdzi, nie są hałaśliwe i mruczą. To po prostu jest najlepsza terapia antystresowa po całym dniu w pracy.

dzien kota 4

i

Autor: Nadesłane / Daria Szczawińska Dzień kota obchodzimy 17 lutego

Pamiętajmy, że sporo bezdomnych kotów czeka na nas także w schroniskach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl