strzelnica grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Strzelnica znajduje się w III LO w Grudziądzu

Otwarcie wirtualnej strzelnicy w Grudziądzu. Obiekt znajduje się w III LO!

2023-02-17 14:54

W Grudziądzu powstała pierwsza wirtualna strzelnica. Obiekt zlokalizowano w III Liceum Ogólnokształcącym, w którym funkcjonują klasy mundurowe. Ich uczniowie mieli już okazję do przetestowania sprzętu.

Będą szkolić umiejętności strzeleckie. W III Liceum Ogólnokształcącym w Grudziądzu uruchomiono pierwszą w mieście wirtualną strzelnicę. W 80 procentach sfinansowana została przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jest to bardzo fajna sprawa, szczególnie jeśli taka szkoła jak nasza posiada klasa o profilu mundurowym. Ta młodzież, dzięki temu miejscu będzie mogła rozwijać swoje umiejętności strzeleckie. To bardzo pożyteczna i dobrze zgrywająca się z naszą szkołą rzecz - mówi Łukasz Piasecki, dyrektor III LO w Grudziądzu.

Wirtualna strzelnica oparta jest na nowych technologiach. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wsparciu MON-u. Projekt wpisuje się w wymagania, jakie stawia przed nami obecna sytuacja geopolityczna.

Projekt ten wpisuje się w wymagania, jakie stawia przed nami obecna sytuacja geopolityczna. Cieszę się, że w naszym mieście dostępne są wysokiej klasy obiekty, dzięki którym uczniowie klas mundurowych mogą doskonalić swoje umiejętności – dodaje wiceprezydent Róża Lewandowska.

Obiekt ten będzie dostępny także dla uczniów innych szkół z Grudziądza oraz żołnierzy lokalnego batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Cieszy nas to, że spory odsetek młodzieży wykazuje zainteresowanie służbą. Fakt, że ta szkoła nie ma problemu z naborem do klas mundurowych, a teraz jeszcze wzbogaci się o bardzo nowoczesny obiekt, który pozwoli realizować te kompetencje - mówi wicewojewoda Józef Ramlau.

strzelnica grudziadz 2

i

Autor: Radio Eska Strzelnicę przetestowali już uczniowie z klas mundurowych z III LO

Strzelnica kosztowała łącznie nieco ponad 193 tysiące złotych.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Maciej Kurzajewski: Wnuczka pogodzi prezentera i jego byłą żonę Paulinę Smaszcz?