programowanie grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Nowoczesne centrum dostępne będzie m.in. dla uczniów grudziądzkich szkół

Nowoczesne roboty w Grudziądzu. Powstało centrum do ich programowania [FOTO]

2023-02-16 14:34

W styczniu we Włocławku, a teraz w Grudziądzu. W Centrum Kształcenia Zawodowego otwarto Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. To miejsca, w których można uczyć się robotyki.

Roboty opanowały Grudziądz. Uroczyście otwarto Centrum Programowania Robotów Przemysłowych. Nowoczesnych technologii będą się tam uczyć za darmo uczniowie i pracownicy.

Brakuje fachowców, dlatego od dłuższego czasu stawiamy na rozwój szkolnictwa branżowego. Dzięki doskonałej współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, dzięki też dobrej współpracy z lokalnym biznesem udało się taki ośrodek stworzyć - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Ośrodek jest już w pełni wyposażony w urządzenia najnowszej technologii.

Mamy tutaj roboty przemysłowe, które są w pełni funkcjonalne. Za ich pomocą będziemy prowadzić ćwiczenia. Chcemy je realizować dla wszystkich. Będą to zarówno pracownicy, przedsiębiorstwa, studenci oraz uczniowie – wyjaśnia Artur Mach, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Grudziądzu.

Jakiś czas temu stwierdziliśmy, żeby gospodarka mogła się rozwijać, to będą potrzebne kadry do procesów automatyzacji robotyzacji i procesów produkcyjnych. Niestety nie stać szkół na takie pracownie robotyczne, dlatego takie miejsce, jak w Gdańsku, czy placówka otwarta w styczniu we Włocławku, znajdują się poza szkołami - dodaje Przemysław Sztandera, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W najbliższym czasie do ośrodka trafi trzeci robot. Pierwsze - dwa - zamontowane już w centrum jako pierwsi mogli przetestować uczniowie z pobliskiego Zespołu Szkół Technicznych.

Pierwsze wrażenia są świetne. Mamy nadzieję, że będziemy tutaj często przychodzić na zajęcia i warsztaty - przekazują uczniowie klas pierwszych z ZST.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Autobus wjechał na przejazd kolejowy