oddawali krew grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Krzysztof Misiewicz W akcji łącznie udział wzięły 63 osoby

W grudziądzkiej marinie zbierano krew. Chętnych do pomocy nie brakowało [FOTO]

2022-05-27 9:24

Zbierali krew dla potrzebujących dzieci. Jubileuszową – dziesiątą zbiórkę tego najcenniejszego leku zorganizowano na grudziądzkiej marinie. Do akcji zgłosiły się 63 osoby.

W Grudziądzu polała się krew. Na Marinie zorganizowano zbiórkę tego bezcennego leku. Tym razem na celownik wzięto dzieci.

Zbliżają się wakacje, a właśnie w tym czasie dzieci często ulegają różnym wypadkom komunikacyjnym. Do tego w tym okresie zazwyczaj brakuje osób chętnych do oddawania krwi - tłumaczy Krzysztof Misiewicz, organizator akcji.

Łącznie w akcji wzięły udział 63 osoby. Przełożyło się to na 29 zebranych litrów krwi.

Jestem dzisiaj po raz pierwszy na takiej akcji. Zawsze chciałem komuś pomóc, a robiąc to w takiej formie mam na to szansę - mówi Tomasz, którego spotykamy zaraz po pobraniu krwi.

Samego pobrania nigdy się nie bałam, ale nie lubię igieł i widoku krwi. Musiałam się przełamać - opowiada pani Agata, która krew oddała już po raz piąty.

zbiorka krwi grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Krzysztof Misiewicz W trakcie zbiórki pojawiło się wielu przedstawicieli służb mundurowych z Grudziądza
zbiorka krwi grudziadz 3

i

Autor: Nadesłane / Krzysztof Misiewicz Akcję zorganizowano już po raz dziesiąty
zbiorka krwi grudziadz 4

i

Autor: Nadesłane / Krzysztof Misiewicz Wśród oddających krew na grudziądzkiej marinie nie brakowało przedstawicieli wojska

Kolejka chętnych do oddawania krwi ciągnęły się przez cały korytach grudziądzkiej mariny. Litrów być może mogłoby być więcej.

Tym razem musieliśmy zorganizować nieco mniejszą akcję. Zazwyczaj do dyspozycji było osiem punktów pobrań, a tym razem mamy tylko cztery - dodaje Misiewicz.

W Grudziądzu zorganizowano kolejną akcję poboru krwi. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl