dkms grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę 28 maja

Będą szukali genetycznych bliźniaków. W Grudziądzu odbędzie się kolejna akcja DKMS

2022-05-26 20:43

Nie każdy bohater nosi pelerynę. 28-ego maja od 9 do 15 w galerii handlowej przy ul. Konarskiego Fundacja DKMS przeprowadzi akcję rejestracyjną dla potencjalnych dawców szpiku.

W Polsce jest już ponad 2 miliony dawców szpiku. Ta baza powiększa się z miesiąca na miesiąc. Jako mieszkańcy Grudziądza dostajemy okazję, by się do tego przyczynić. Fundacja DKMS organizuje w naszym mieście kolejną akcję - rejestrację!

Wolontariusze na chętnych będą czekali w Galerii Grudziądzkiej przy ulicy Konarskiego w godzinach od 9 do 15. Organizatorzy przypominają o kilku podstawowych zasadach.

Kto może zostać dawcą? Ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg  i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możemy sprawdzić na miejscu. 

Grudziądzan do rejestracji w bazie potencjalnych dawców DKMS będą zachęcały osoby, które miały już okazję podzielić się szpikiem... lub żyją dzięki temu, że ktoś inny oddał im cząstkę siebie. Dla chętnych czekać będą specjalnie przygotowane stoiska z wolontariuszami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049