Ula los

i

Autor: Archiwum Urszuli Łoś Urszula Łoś po raz trzeci obroniła złoty medal w sprincie

Urszula Łoś: Forme przygotowuję na Mistrzostwa Europy [WYWIAD AUDIO]

2020-10-25 16:16

Z workiem medali z kolarskich mistrzostw Polski wrócą zawodnicy ALKS Stali Grudziądz. Trzy złote krążki wywalczył Mateusz Rudyk. Złota w sprincie obroniła z kolei Urszula Łoś.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie - Start Grudziądz

Na kolarkę Stali w konkurencji sprintu od kilku już lat nie ma równych. Zawodniczka grudziądzkiej Stali po raz trzeci obroniła złoty medal.

Bardzo się cieszyłam z wygranej. Koszulka mistrza polski trafiła w moje ręce już trzeci rok z rzędu - mówi Urszula Łoś z ALKS Stal Grudziądz. 

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

ZOBACZ TEŻ - Michał Graczyk: Cieszę się, że trener zaufał mi od początku [WYWIAD AUDIO]

To nie jedyny medal na Mistrzostwach Polski dla 26-letniej kolarki. Wcześniej zdobyła m.in. złoto na dystansie 250 m oraz srebro w sprincie drużynowym. Teraz przed zawodniczką Stali ostatnia prosta przygotowań przed najważniejszą imprezą w tym roku, czyli Mistrzostwami Europy.

W tej chwili jestem jeszcze w siłowej pracy. Okres w którym będę rozkręcać nogę jeszcze przede mną. Dlatego ciesze się z osiągniętych czasów podczas mistrzostw polski. To jest bardzo dobry prognostyk - dodaje kolarka.

Rozmowa z Urszulą Łoś, kolarką ALKS Stal Grudziądz - złotą medalistką MP w sprincie kobiet. Posłuchaj:

Zawody odbywały się na torze w Pruszkowie.

W pierwszym dniu zawodów drużyna w składzie Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel oraz Cezary Łączkowski zdobyła złoty medal w sprincie drużynowym, zaś reprezentacja w składzie Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski i Michał Rząca zajęła trzecie miejsce.

Również kobiety stanęły na podium w rywalizacji drużynowej. W sprincie srebrny medal zdobyły Urszula Łoś, Maja Tracka, Natalia Głowacka, natomiast w wyścigu na 4000 metrów trzecie miejsce wywalczyły Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Julia Włodarczyk i Karolina Urban.

Statuetki z Pruszkowa przywiozą także indywidualni zawodnicy. W wyścigu na 250 metrów ze startu zatrzymanego złoty medal wywalczył Mateusz Rudyk, a srebrny Rafał Sarnecki. Natomiast wśród kobiet złoty medal zdobyła Urszula Łoś.

W drugim dniu zawodów Mateusz Rudyk był najszybszy w sprincie, a Cezary Łączkowski niemal dwie lokaty za nim. W rywalizacji kobiet ponownie triumfowała Urszula Łoś.

Kolejnego dnia zawodów kolarze rywalizowali w kategorii keirin. Urszula Łoś zajęła trzecie miejsce, a Krzysztof Maksel został Mistrzem Polski.