miejsce zdarzenia Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Miejsce zdarzenia

Śmierć nastolatka

Tragiczna śmierć 19-latka z Grudziądza. Są wyniki sekcji zwłok

2024-01-08 16:41

19-latek zmarł po policyjnym pościgu. Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu podała przyczynę zgonu - to wykrwawienie się.

Rana kłuta tętnicy uda. Na jej wskutek miało dojść do wykrwawienia. Taką przyczyną zgonu ustalili biegli po sekcji zwłok 19-letniego Aleksandra S. Obecnie sprawa prowadzona jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Na obecnym etapie śledztwa nikomu nie zostały postawione zarzuty.

Obecnie prokuratora bada jeszcze jeden wątek. Chodzi o przedmioty, które uciekający mężczyzna miał wyrzucać.

Uciekając, pokrzywdzony odrzucał od siebie przedmioty, które zostały zabezpieczone. Na chwilę obecną mamy uzasadnione podejrzenie, że są to substancje, których posiadanie jest zabronione przez prawo - przekazała na łamach TVN 24, Magdalena Chodyna z Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu.

Śledczy w ten sposób chcą ustalić - czym podyktowana była ucieczka 17 i 19-latka przed policyjnym radiowozem.

Obecnie w sprawie przesłuchiwani są świadkowie oraz zgrywany monitoring z miejsce zdarzenia. Pełną współpracę z prokuraturą deklaruje także Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Przebieg interwencji został zarejestrowany przez kamery na mundurach policjantów. Przekażemy całą, niezbędną dokumentację do śledztwa - mówiła w zeszły piątek Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji.

Mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Posłuchaj:

Więcej o tej historii przeczytacie w artykule poniżej:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl