policja grudziadz

i

Autor: Radio Eska 19-latek zmarł w szpitalu

Kryminalne

19-latek zmarł po zatrzymaniu przez policję. Sprawę bada prokuratura

2024-01-05 14:11

Prokuratura zbada śmierć młodego mężczyzny, który wraz z kolegą uciekał przed policją. Do tragicznego wypadku doszło (wczoraj popołudniu) podczas interwencji w Grudziądzu. Dramat rozegrał się na jednej z ulic w centrum miasta. O szczegółach piszemy na eska.pl.

Wczoraj (04.01) policjanci Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pełnili służbę patrolową na terenie Grudziądza. Ok. godz. 16:00 zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać.

17-latek po krótkim pościgu został zatrzymany. Drugi uciekając przed funkcjonariuszami usiłował przeskoczyć przez metalowy płot, na którym niestety zawisł, doznając obrażeń. Na miejsce policjanci natychmiast wezwali karetkę pogotowia, a do czasu jej przyjazdu udzielali 19-latkowi pomocy przedmedycznej - mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Chłopak przez cały czas - podczas interwencji - był przytomny. Nawiązywał kontakt z policjantami i kilka chwil później z ratownikami z karetki.

Medycy po dotarciu na miejsce zdecydowali się o przewiezieniu 19-latka do szpitala.

Krótko po godz. 18:00 otrzymaliśmy informację o śmierci mężczyzny - dodaje Chlebicz.

Sprawę zbada teraz Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu

Okoliczności zdarzenia będą sprawdzali teraz prokuratorzy. Czynności wyjaśniające przeprowadzone zostały również przez funkcjonariuszy Wydziału Kontroli KWP w Bydgoszczy.

Przebieg interwencji został zarejestrowany przez kamerki na mundurach policjantów. Wstępne czynności potwierdzają prawidłowo wykonane czynności przez funkcjonariuszy, którzy jako pierwsi udzielali 19-latkowi pomocy przedmedycznej. Wobec mężczyzny nie stosowano środków przymusu bezpośredniego poza kajdankami. Nic nie wskazuje na związek pomiędzy interwencja, a śmiercią 19-latka - przekazuje Monika Chlebicz z KWP w Bydgoszczy.

Mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Posłuchaj:

Niezbędne dokumenty oraz nagrania z kamer policjantów, którzy udział w zatrzymaniu zostaną przekazane do prokuratury.

Do sprawy wrócimy!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl