Szymon Krocz

i

Autor: Olimpia Grudziądz (Ł. Szalkowski) Szymon Krocz z Olimpii Grudziądz (na zdjęciu)

PIłka Nożna

Szymon Krocz z Olimpii Grudziądz: Walczymy do końca! [WYWIAD]

2024-05-18 8:52

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Rywalem zespołu trenera Mariusza Pawlaka będzie KKS Kalisz, czyli zespół, który wciąż walczy o awans do pierwszej ligi. Przed rozpoczęciem dzisiejszego spotkania rozmawialiśmy z napastnikiem "Biało-zielonych", Szymonem Kroczem.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Zacznę od pytania o Stomil Olsztyn. Jak bardzo spadł wam kamień z serca, gdy w doliczonym czasie gry piłka po twoim dograniu i wydatniej pomocy Michała Karlikowskiego wpadła do bramki gospodarzy?

Szymon Krocz (Olimpia Grudziądz): Odetchnęliśmy z ulgą w tamtym momencie. Wiadomo, że to był bardzo ważny gol i dał nam tak naprawdę tlen. Dzięki temu możemy walczyć do końca.

Ta liga jest o tyle przewrotna, że jeszcze 10 dni temu wszyscy widzieli was w trzeciej lidze, a dzisiaj jednym meczem możecie wyskoczyć ze strefy spadkowej.

Pokazujemy charakter na boisku i walczymy zawsze do końca. Staramy się wygrywać wszystkie mecze. Teraz ten następny z KKS-em Kalisz także postaramy się wygrać.

No właśnie pojedynek z Kaliszem może wyprowadzić was z tej czerwonej strefy. Jakiego spotkania się spodziewacie z zespołem, który wciąż walczy o awans?

Myślimy pozytywne o tym spotkaniu. Mamy dobrą rundę wiosenną. Z kolei zespół z Kalisza ma trochę gorszą, więc patrząc na cały sezon jest trochę wyrównanie. My mieliśmy tamtą rundę słabszą, a oni tą. Wszystko może się zdarzyć.

Wiem, że obecnie każdy mecz jest dla was jak finał. Czy w związku z tym tworzy się w szatni jakaś dodatkowa presja?

Nie ma czegoś takiego. Presja towarzyszy nam od pierwszego meczu w rundzie wiosennej. Podchodzimy do każdego meczu tak samo i staramy się wygrywać.

Posłuchaj rozmowy z napastnikiem Olimpii Grudziądz, Szymonem Kroczem:

Początek dzisiejszego meczu w Grudziądzu o godzinie 15.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Noc Muzeów 2024 w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Był tłum i prawdziwy ogień!