gkm wywiad

i

Autor: GKM Grudziądz (fot. Marcin Karczewski) Kinga Sylwestrzak (na zdjęciu po prawej) to dziennikarka stacji Eleven Sports

Żużel

Dziennikarka sportowa o szansach GKM- Grudziądz w Ekstralidze. "Najciekawsza walka o utrzymanie od wielu sezonów"

2024-05-16 13:07

Po krótkiej przerwie powraca PGE Ekstraliga. Żużlowcy ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w niedzielę (19 maja) zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Gorzów. Na eska.pl. przeczytacie rozmowę z dziennikarką sportową, Kingą Sylwestrzak o szansach „żółto-niebieskich” w walce o utrzymanie w elicie na kolejny sezon.

Rozmowę z dziennikarką stacji Eleven Sports, Kingą Sylwestrzak przeprowadziliśmy po zakończeniu spotkania w czwartej kolejce PGE Ekstraligi. Wówczas GKM na własnym torze pokonał Unię Leszno 54:35.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Czy Unia Leszno, którą widzieliśmy na torze w Grudziądzu to główny kandydat do spadku z PGE Ekstraligi?

Kinga Sylwestrzak (Eleven Sports): Mam nadzieję, że Janusz Kołodziej szybko się wykuruje i wróci do składu pomóc swoim kolegom. Nie chciałabym wyrokować czy jest to kandydat do spadku. Unia z pewnością ma bardzo dużo dobrych zawodników i utalentowanych juniorów. Dzisiaj w Grudziądzu im nie wyszło, ale nie chcę mówić po jednym słabszym meczu, że jest to główny kandydat do spadku. Unia z pewnością jeszcze nie raz pokaże ten swój „byczy” charakter.

O Vadimie Tarasenko sporo przed sezonem mówiło się w kontekście drugiej linii. W meczu z Unią Leszno pokazał, że może być także liderem drużyny.

Vadim w jednym z wywiadów mówił, że przepalił dużo opon i bardzo dużo sprzętu zostało przerzucone w trakcie tych dni treningowych. Efekty widzieliśmy na torze. Odnalezienie się na tej nawierzchni i odpowiednie spasowanie motocykla to są niezwykle istotne rzeczy. Fajnie, że Grudziądza ma także tego kolejnego rajdera. Z drugiej strony Jason Doyle powrócił do tej formy, którą pokazał już w pierwszej rundzie z cyklu Grand Prix. Moim zdaniem zapowiada się jednak z najciekawszych batalii o utrzymanie w PGE Ekstralidze.

Przed spotkaniem z Unią Leszno wielu żużlowych ekspertów wskazywało na wyniki bliskie remisu. Grudziądz wygrał jednak różnicą 19 oczek. Czy taki rezultat mocno cię zaskoczył?

Trochę tak. Byłam zaskoczona tym, że grudziądzanie tak szybko połapali się z ustawieniami swojego sprzętu. Z drugiej strony Unii zajęło to zdecydowanie więcej czasu. Sporą rolę odegrał tu także pech, który od początku tego sezonu prześladuje leszczyńską drużynę. Mieliśmy kontuzję Janusza Kołodzieja jeszcze zanim ten sezon w ogóle ruszył. Dochodzą do tego urazy, defekty i upadki. Mimo wszystko nie spodziewałam się takiego wyniku. Myślałam, że Unia się tutaj bardziej postawi.

Całej rozmowy posłuchacie także poniżej:

Rozmowa z dziennikarką żużlową, Kingą Sylwestrzak. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl