Aleksandra Szmigiel

i

Autor: runningcreativ.es Aleksandra Szmigiel

Zobacz zdjęcia

Wystawa zdjęć Aleksandry Szmigiel w Grudziądzu. Posłuchaj wywiadu z autorką

2024-05-16 8:58

Swoją pasją podzieliła się z mieszkańcami Grudziądza. Na Rynku Głównym można obejrzeć zdjęcia Aleksandry Szmigiel. To fotoreporterka specjalizująca się w imprezach sportowych.

Pasją do robienia zdjęć podzieliła się z mieszkańcami Grudziądza. Na główny rynku dostępna jest wystawa fotografii Aleksandry Szmigiel, która specjalizuje się w imprezach sportowych.

Aleksandra Szmigiel to absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego (Filologia Polska) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Dziennikarstwo, fotografia prasowa). Wielokrotnie nagradzana fotoreporterka, specjalizująca się w fotografii sportowej, współpracuje z agencjami fotograficznymi Reuters oraz Reporter. Wielokrotnie akredytowana na najważniejsze imprezy lekkoatletyczne takie jak Igrzyska Olimpijskie (Tokio 2020), (Pekin 2022), Mistrzostwa Świata, Europy, mityngi Diamentowej Ligi. Ambasador Sony Europe. Z powodzeniem realizująca zlecenia dla takich marek jak: Nike, New Balance, 4F, adidas.

Jak sama przyznaje – zanim wzięła aparat do ręki, sama uprawiała sport.

W przeszłości trenowałam lekkoatletykę przez dziesięć lat. Uprawiałam biegi średni na 800 i 1000 metrów. W pewnym momencie przestało mi to sprawiać frajdę i postanowiłam spojrzeć na lekkoatletykę z drugiej strony. Właśnie ze strony obiektywu aparatu. I tak to się właśnie zaczęło - opowiada Aleksandra Szmigiel.

Zdjęcia wystawione na rynku związane się z Półmaratonem Grudziądz-Rulewo. Autorka fotografii pojawia się na nim od pierwszej edycji.

Fotografowałam tę imprezę można powiedzieć od takiego momentu kiedy dopiero raczkowała. Teraz jest naprawdę rozpoznawalną marką wśród biegaczy amatorów. To wspaniałe uczucie wracać tam każdego roku o tej samej porze - dodaje.

Cała rozmowa z Aleksandrą Szmigiel dostępna jest poniżej:

Posłuchaj rozmowy z Aleksandrą Szmigiel, fotoreporterką sportową:

A tak wygląda wystawa zdjęć na Rynku Głównym w centrum Grudziądza:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl