Jason Doyle

i

Autor: Cyfra Sport Jason Doyle

Żużel

Jason Doyle wygrywa w Warszawie! Kapitan GKM-u Grudziądz liderem Grand Prix

2024-05-12 8:50

Jason Doyle wygrywa drugą rundę cyklu Grand Prix. Kapitan Zooleszcz GKM-u Grudziądz okazał się najlepszy podczas zawodów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szczegóły na eska.pl.

Żużlowcy rywalizowali w obecności blisko 55 tysięcy kibiców na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już w fazie zasadniczej z bardzo dobrej strony pokazał się kapitan GKM-u. Jason Doyle wygrał tę część zawodów, tracąc raptem jedno oczko w biegu z Frederikiem Lindgrenem.

W półfinale również okazał się najlepszy - choć jego bieg trzeba było powtórzyć. W pierwszym podejściu, zaraz po starcie doszło do niebezpiecznej sytuacji, w której Doyle starł się z Huckenbeckiem. Niemiec - pomimo dopuszczenia do powtórki - nie pojawił się na starcie.

W finale Jason Doyle na mecie ponownie okazał się najlepszy. W pokonanym polu pozostawił m.in. Bartosz Zmarzlika. Dla kapitana "Żółto-niebieskich" była to pierwsza wygrana w cyklu Grand Prix od siedmiu lat.

  • Jason Doyle (3,3,2,3,3,3,3) 14 +3 +3

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch rundach Doyle objął prowadzenie. Ma na swoim koncie 38 punktów. Sześć mniej mają Jack Holder oraz Bartosz Zmarzlik (po 32).

  • 1. Jason Doyle 38
  • 2. Jack Holder 32
  • 3. Bartosz Zmarzlik 32
  • 4. Robert Lambert 29
  • 5. Frederik Lindgren 23

Kolejną rundę zaplanowano 18 maja w niemieckim Landshut.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Arkadiusz Wrzosek KSW 10.05.2024