kawiarenka grudziadz gora zamkowa

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądz Wizualizacja kawiarenki na Górze Zamkowej w Grudziądzu

Radni nie zdecydują o losach kawiarnki pod "Klimkiem". Prezydent prosi o zdjęcie uchwały

2021-09-21 20:58

Nie będzie głosowania nad projektem przekazania kawiarenki na Górze Zamkowej w Grudziądzu prywatnemu przedsiębiorcy bez przetargu. Prezydent Grudziądz na środowej sesji poprosi radnych o wycofanie uchwały z planu obrad.

Co jest powodem takiej decyzji prezydenta? O wycofanie projektu uchwały z wrześniowej sesji poprosił przedsiębiorca, który obecnie prowadzi kawiarenkę i miałby to robić przez kolejne lata.

Przedsiębiorca zobowiązał się do przygotowania w najbliższym czasie szczegółowej propozycji, dotyczącej dalszego funkcjonowania kawiarenki, planowanych inwestycji w tym miejscu oraz organizacji imprez o charakterze kulturalno-rozrywkowym - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego ratusza.

ZOBACZ TEŻ - Z okazji dnia bez samochodu komunikacją pojedziemy za darmo!

Potencjalne propozycje przedsiębiorcy zostaną przedstawione radnym Rady Miejskiej Grudziądza i jeśli zyskają ich aprobatę, projekt uchwały powróci pod obrady na jednej z kolejnych sesji.

Radni byli na "nie"

Gdyby projekt uchwały pozostał w obradach wrześniowej sesji, najprawdopodobniej zostałby odrzucony większością głosów. Swój sprzeciw wyrażały kolejne kluby radnych.

To atrakcyjna lokalizacja i nie zgadzamy się, żeby została oddana w użytkowanie bez przetargu - informował w połowie września radny Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej.

W podobnym tonie wypowiadali się przedstawiciele pozostałych klubów: Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelski Grudziądz.

Wcześniej ratusz wstrzymał także przyjmowanie ofert w przetargu na prowadzenie kawiarenki w spichlerzu.

Prezydent chcę te sprawę omówić na spotkaniu z radnymi - dodaje rzecznik ratusza.

W dotychczas prowadzonym konkursie przetargowym do grudziądzkiego urzędu nie wpłynęła żadna oferta na prowadzenie kawiarenki w spichlerzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31