jeż Grudziądz

i

Autor: Nadesłane Pierwsze naklejki pojawiły się na miejskich autobusach

Grudziądz dołączył do akcji "Po jeżu nie jeżdżę". Sprawdź jak odebrać naklejkę!

2021-09-20 21:08

Na miejskich autobusach pojawiły się jeże. A to wszystko za sprawą akcji, której celem jest zwrócenie uwagi na te niewielkie, wędrujące po jezdniach nocą i o poranku zwierzęta. Także mieszkańcy mogą przyłączyć się do inicjatywy i odebrać darmowe naklejki.

Kolizji drogowych z udziałem dzikich zwierząt zdarza się rokrocznie kilkaset. Dlatego Grudziądz dołączył do akcji „Po jeżu nie jeżdżę”. Na zderzakach autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji umieszczono naklejki z tym właśnie hasłem.

Pomysł tej akcji wziął się z tego, co codziennie widzimy na drogach, czyli od ogromnej liczby rozjechanych jeży przez kierowców. Dla osób opiekujących się jeżami, które potem starają się wypuszczać je na wolność, to bardzo smutne – mówi Monika Górska, autorka projektu naklejek „Po jeżu nie jeżdżę”.

ZOBACZ TEŻ - Miasto uruchamia dodatkowe punkty spisowe. Sprawdź gdzie można się spisać!

Codziennie na grudziądzkich drogach zobaczyć można rozjechane jeże. Akcja ma zwrócić uwagę na ten problem i ocalić je od śmierci. Śmierć jednego jeża często wiąże się z tym, że zginie kilka kolejnych, bo gdy ginie jeżowa mama to także z głodu ginie jej potomstwo.

Organizatorem akcji jest Fundacja Premium. Grudziądzkie MZK to kolejny przewoźnik na terenie kraju, który zadeklarował swój udział w przedsięwzięciu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31