Ptasie bufety staną w Grudziądzu!

i

Autor: facebook/moriwgrudziadz Automaty z karmą dla ptaków staną m.in. w Parku Miejskim

Ptasie bufety staną w Grudziądzu!

2020-12-21 17:27

Automaty z karmą dla ptaków pojawią się w naszym mieście. Idea, ma na celu uświadomienie grudziądzan, jak szkodliwe może być dokarmianie zwierząt na własną rękę. Urządzenia zamontowane zostaną już w styczniu.

Za przysłowiową złotówkę, dokarmimy ptaki i kaczki wartościowym pokarmem. Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu, podjął współpracę z firmą, która zajmuje się dokarmianiem zwierząt, a także edukuje społeczeństwo w tym temacie. Na terenach, którymi administruje MORiW, (Park Miejski, Plaża Miejska Rudnik oraz Dzika) staną tzw. "ptasie bufety" czyli urządzenia, w których znajdzie się karma dla kaczek i ptaków.

ESKA XD #012

Aby móc poczęstować zwierzęta karmą, będziemy zobligowani do wrzucenia do automatu złotówki. Urządzenie następnie wyda nam daną ilość karmy. "Ptasie bufety" będą komponowały się z miejscem, w którym zostaną zamontowane, przy każdym z nich, znajdzie się także tablica informacyjna, gdzie znajdziemy wskazówki, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta. Montaż zaplanowano na początek 2021 (styczeń). Miasto nie poniesie w związku z przedsięwzięciem, żadnych kosztów.

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]