szpital w grudziądzu

i

Autor: nadesłane Zakończono dwie duże inwestycje w szpitalu w Grudziądzu

Szpitalne oddziały na światowym poziomie. Grudziądzka lecznica zakończyła duże inwestycje [ZDJĘCIA, AUDIO]

2020-12-17 17:50

Zakończyły się największe prowadzone w ostatnim czasie inwestycje w grudziądzkim szpitalu. Do użytku oddano Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Centralną Sterylizatornię. Pierwsi pacjenci pojawią się tu już niebawem. Wartość zrealizowanych zadań to 25 milionów złotych. Lecznica jest jeszcze bardziej nowoczesna, a chorzy znajdą tu pomoc na najwyższym poziomie.

Konkurs na chatki z piernika w ZSGH

Nowoczesne oddziały w grudziądzkim szpitalu

Za kilkanaście dni zacznie działać Centralna Sterylizatornia. Nieco później funkcjonować będzie nowy Oddział Intensywnej Terapii. Zadania warte 25 milionów złotych zrealizowano w ciągu pół roku. To dwie największe w ostatnim czasie inwestycje. Aż 97 procentowe dofinansowanie pozwoliło przeprowadzić tak wielkie przedsięwzięcia. Wszystko jest już gotowe, o czym przekonał się również wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, który osobiście wizytował obiekt.

Zobacz też: Kompletnie pijany kierowca TIR-a jechał autostradą w okolicy Grudziądza. Wynik zadziwił policjantów

Szpital myśli przyszłościowo o leczeniu po pandemii

Nowy Oddział Anestezjologi i Intensywnej Terapii z dwudziestoma łóżkami na razie nie będzie uruchomiony. Oddział czeka na doposażenie. Przeszkolona musi zostać także kadra medyczna. Personelu jednak brakuje, z różnych powodów. Obecnie stu medyków jest w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem. Prędzej czy później, pacjenci na pewno trafią do nowych sal. Planów inwestycyjnych jest więcej. Miasto mówi o potrzebie budowy spalarni odpadów medycznych. Szpital docelowo mógłby stać się lecznicą kliniczną.

Sonda
Czy studniówki powinny zostać odwołane?

Chcieliśmy pokazać, że działając jako szpital jednoimienny, a potem wiodący w zwalczaniu epidemii w województwie, działamy w sferze inwestycyjnej i myślimy o przyszłości pacjentów, którzy będą pomocy naszego szpitala potrzebowali -mówi dyrektor Maciej Hoppe.

szpital w grudziądzu

i

Autor: nadesłane Zakończono dwie duże inwestycje w szpitalu w Grudziądzu

Centralna sterylizatornia była równie niezbędna

W grudziądzkiej lecznicy powstał zakład centralnej sterylizatorni. Nie będzie już potrzeby wożenia użytych do zabiegów narzędzi do innych okolicznych szpitali, które posiadają sterylizatornię. Uda się przy tym ograniczyć koszty i zaoszczędzić. Obiekt może zostać uruchomiony w ciągu kilku dni. Stara sterylizatornia działająca od końca lat 90 odmówiła posłuszeństwa. Była wyłączona. Przez trzy lata sprzęt wożono do Bydgoszczy i Torunia. W ostatnim czasie wznowiono ją częściowo w oparciu o wydzierżawione urządzenia.

Szpital w Grudziądzu zakończył duże inwestycje