Przedszkole Miejskie Kopernik

i

Autor: Przemysław Decker Przedszkole Miejskie Kopernik przy ul. Dworcowej czeka na remont

Przedszkole "Kopernik" dosłownie pęka w szwach. Długo czeka na remont

2020-03-06 13:13

Publiczna placówka przy ul. Dworcowej w Grudziądzu nie zachęca ale i nie zniechęca. Z zewnątrz budynek wygląda obskurnie, mimo to w środku jest przytulnie, a do tego panuje przyjazna atmosfera. Obiek Przedszkola Miejskiego wymaga remontu elewacji. Do Ratusza wpłynęło pismo z podpisami rodziców.

"Syf, kiła i mogiła" - tak wygląd zewnętrzny budynku przedszkola opisuje jeden z rodziców. Przemysław Decker jest autorem petycji, którą złożył do władz miasta w sprawie koniecznego remontu. Do "Kopernika" przy ul. Dworcowej uczęszcza jego dziecko. Zwraca uwagę, że pękające ściany i schodząca farba to efekt wieloletnich zaniedbań. Dlatego napisał pismo, pod którym zebrał kilkadziesiąt podpisów. Ratusz zareagował i poczynił starania, by ten stan rzeczy zmienić.

-Władze w reakcji na te autografy już zrobiły pierwszy krok: miasto kupiło kawałek gruntu przy przedszkolu, co umożliwi remont. Obiecali ponadto, że będą zabiegać o wsparcie zewnętrzne na termomodernizację budynku -komentuje autor petycji, Przemysław Decker. Od kilku miesięcy prowadzi korespondencję z Ratuszem. Czas mija, ściany pękają, a ze względu na sytuację finansową na remont w najbliższym czasie szans wielkich nie ma. -Zwróciłem na to uwagę dopiero jak moje dziecko poszło do tego przedszkola. Uznałem, że warto zająć się tym tematem. Przygotowałem petycję i złożyłem w Urzędzie Miejskim.

Dyrekcja przedszkola od dawna zabiega o remont. Wszystko jak zwykle opiera się o wydatki z miejskiej kasy. Pieniędzy próżno szukać, choć z myślą o bezpieczeństwie dzieci należy ich głęboko poszukać.

Czekamy na oficjalne stanowisko Urzędu Miejskiego w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

Posłuchaj, o stanie technicznym budynku przedszkola