szpital grudziadz dodatki

i

Autor: Radio ESKA Pracownicy niemedyczni otrzymają jednorazowy dodatek "covidowy" w wysokości 5 tys. zł brutto

Pracownicy niemedyczni grudziądzkiego szpitala otrzymają dodatki covidowe

2021-07-03 17:24

Pomimo licznych problemów personel niemedyczny Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu otrzymają długo oczekiwane dodatki covidowe. Lecznica w końcu przesłała niezbędną dokumentację do bydgoskiego NFZ-u.

O dodatku covidowym dla pracowników lecznicy wspominał podczas swojego sprawozdania dyrektor, Maciej Hoppe. Szef "Biegańskiego" na czerwcowej sesji zapewniał, że szpital "za chwilę" prześle dokumentację do NFZ-u.

Od wspomnianej sesji minęło jednak kilka dni, zanim władze lecznicy faktycznie uzupełniły wszystkie niezbędne dokumenty.

Szpital w Grudziądz wciąż nie przesłał nam niezbędnych dokumentów. Bez nich nie jesteśmy w stanie wypłacić dodatków za pracę podczas pandemii - mówiła nam jeszcze 30 czerwca Barbara Nawrocka, rzecznik NFZ w Bydgoszczy.

ZOBACZ TEŻ - Przejścia "offline" dla pieszych w Grudziądzu. Wymalowano oznakowanie

Wraz z początkiem lipca nastąpił przełom. Szpital przesłał dokumenty do bydgoskiego NFZ-u. Oznacza to, że już niebawem pieniądze trafią na konto pracowników. Kiedy?

Po przesłaniu wszystkich dokumentów środki przelewane są po trzech dniach roboczych - informuje rzecznik NFZ w Bydgoszczy.

Pieniądze najpierw trafią na konto grudziądzkiego szpitala. Później zostaną przelane do pracowników. Oznacza to, że środki do personelu powinno trafić najpóźniej we wtorek lub środę.

Przypomnijmy, że chodzi o jednorazowy dodatek "covidowy" w wysokości 5 tys. zł brutto dla pracowników niemedycznych, m.in.: ekip sprzątających, noszowych, opiekunów pacjenta, kierowców transportu medycznego. To jeden z pomysłów Ministra Zdrowia.

Wciąż jednak nie wiadomo dlaczego władze grudziądzkiego szpitala tak długo zwlekały z przesłaniem dokumentów do bydgoskiego NFZ-u. Do 30 czerwca pule przeznaczone na ten cel NFZ przelał już do 10 szpitali z Kujawsko-Pomorskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 02.07 (Goście: Bolesław Piecha - PiS, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, Uniwersytet Warszawski