Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz po kolejnym spotkaniu

PIłka Nożna

Olimpia Grudziądz nadal bez wygranej. Porażka z Wisłą Puławy 1:3

2023-10-13 20:19

Trwa czarna seria piłkarzy Olimpii Grudziądz. Tym razem "Biało-zieloni" przegrali na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:3. Szczegóły na eska.pl.

Grudziądzanie do sobotniego spotkania podchodzili po serii sześciu meczów bez wygranej. Z kolei Wisła Puławy w poprzedniej kolejce przegrała na wyjeździe 2:3 z Kotwicą Kołobrzeg.

Podopieczni trenera Dominika Czajki pierwsi w sobotnie popołudnie trafili do bramki. Golkipera gospodarzy pokonał Oskar Sikorski (32' minuta).

Później - jeszcze w pierwszej połowie - do siatki trafiali tylko zawodnicy z Puław. Najpierw w 40' minucie Adriana Olszewskiego pokonał Maksymilian Tkocz. Z kolei pięć minut później w sytuacji sam na sam do bramki Olimpii trafił Mateusz Klichowicz.

Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

W drugiej połowie zawodnicy obu drużyn skupili się przede wszystkim na grze w środkowej części boiska. Sytuacji, czy to pod jedną, czy pod drugą bramką było jak na lekarstwo.

Zawodnicy z Puław w doliczonym czasie gry skontrolowali Olimpią i trafili po raz trzeci do siatki. Ostatecznie Wisła pokonała przed własną publicznością Olimpię Grudziądz 3:1.

Wisła Puławy: 13. Oskar Mielcarz - 88. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 37. Maksymilian Tkocz, 66. Kacper Kaczorowski - 17. Danian Pawłas (76, 34. Maciej Bortniczuk), 74. Przemysław Skałecki, 26. Damian Kołtański (82, 94. Kacper Szymanek), 10. Robert Janicki (77, 8. Kamil Kumoch), 91. Mateusz Klichowicz - 11. Dawid Retlewski

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski, 20. Damian Vũ Thành, 44. Dominik Frelek (81, 29. Kacper Rychert), 8. Kamil Kurowski (10, 15. Maciej Pałaszewski), 14. Konrad Gutowski - 10. Patryk Winsztal (78, 11. Aghwan Papikjan)

To siódmy mecz grudziądzkiego zespołu bez wygranej. Olimpia wciąż z dorobkiem 11 oczek pozostanie w strefie spadkowej. Kolejny mecz za tydzień z rezerwami ŁKS-u Łódź.