Mateusz Rudyk

i

Autor: Facebook / Mateusz Rudyk Mateusz Rudyk

Kolarstwo

Obiecujący występ Mateusza Rudyka w kolarskiej Lidze Mistrzów! Podium w sprincie

2023-10-23 12:37

Mateusz Rudyk rozpoczął ściganie w Lidze Mistrzów. Na torze w hiszpańskiej Majorce zawodnik ALKS Stali Grudziądz zajął trzecie miejsce w sprincie. Nieco gorzej Polakowi poszło w w drugiej konkurencji – keirinie.

W trzeciej odsłonie torowej Ligi Mistrzów Rudyk jest jedynym reprezentantem Polski. W ubiegłym roku -  w tej samej imprezie - startowała także Urszula Łoś z grudziądzkiej Stali.

Świetny występ Rudyk zanotował w sprincie. Dotarł w nim aż do półfinału, gdzie przegrał z z Francuzem Tomem Derachem. Wystarczyło to jednak do zajęcia trzeciego miejsca i zdobycia 15 punktów do klasyfikacji generalnej. Najlepszy był pięciokrotny mistrz świata w tej konkurencji Holender Harrie Lavreysen.

Gorzej Polakowi poszło w w drugiej konkurencji – keirinie. Tam uzyskał dziesiąty wynik.

Po pierwszych z pięciu zawodów cyklu Rudyk sklasyfikowany jest na czwartej pozycji z dorobkiem 21 oczek. Liderem z kompletem punktów na koncie jest wspomniany wcześniej Holender Harrie Lavreysen.

Kolejne zawody zaplanowano w przyszłą sobotę na welodromie w Berlinie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Raport - Jacek Bartosiak