Autor: Facebook / MKS Grudziądz (Łukasz Szalkowski) MKS Grudziądz

Piłka ręczna

Zdecydowała jedna bramka. MKS Grudziądz wygrywa w Tczewie!

2023-10-23 9:46

Drugą wygraną z rzędu odnieśli szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz. Zespół grającego trenera, Sebastiana Rumniaka pokonał na wyjeździe Sambor Tczew 27:26. Szczegóły na eska.pl.

Spotkanie wyrównane było już od samego początku. Jako pierwsi do siatki trafili grudziądzanie. Bramkarza z Tczewa pokonał Damian Nowak. Żadna z drużyn nie zdołała powiększyć swojej przewagi na więcej niż dwa punkty. Ostatecznie na przerwę MKS schodził prowadząc 13:12.

Zdecydowanie więcej działo się po przerwie. Gospodarze grę po przerwie otworzyli trzema trafieniami Krzysztofa Czarneckiego, co pozwoliło im wyjść na dwubramkowe prowadzenie.

W 38. minucie spotkania wyszliśmy na pierwsze dwubramkowe prowadzenie 17:15. Później mecz ponownie się wyrównał.

W 55. minucie rywale doprowadzili do remisu i na tablicy widniał wynik 24:24. Ostatnie pięć minut spotkania to prawdziwa wojna nerwów. Lepiej wytrzymali ją grudziądzanie, którzy ostatecznie wygrali 27:26.

Najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u był Sebastian Rumniak - 6 trafień. Po pięć bramek zdobyli Damian Nowak i Nikodem Rozwadowski, trzy Paweł Dzierżawski, po dwie Adrian Skóra i Michał Derdzikowski, zaś po jednej Dominik Boryń, Marcin Miedziński, Paweł Kruszewski, oraz Maksymilian Chyła.💥

MKS z dorobkiem 12 oczek przesunął się na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Liderem jest Gwardia Koszalin.​