Autor: Olimpia Grudziądz Marcin Warcholak

PIłka Nożna

Czarna seria piłkarzy Olimpii Grudziądz. Wyjazdowa porażka w Stalowej Woli

2023-10-23 8:39

W meczu 14. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola wygrała 2:0 z Olimpią Grudziądz. To dziewiąty mecz bez zwycięstwa dla "Biało-zielonych" z Piłsudskiego 14.

Olimpia Grudziądz do niedzielnego pojedynku podchodziła po remisie z ostatniej kolejki przed własną publicznością z rezerwami ŁKS-u  Łódź 1:1. Z kolei Stal Stalowa Wola po porażce z środka tygodnia na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 0:1.

Gospodarze oba trafienia w spotkaniu z zespołem prowadzonym przez trenera Mariusza Pawlaka zanotowała jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Najpierw w 23' minucie meczu, piłka po uderzeniu Adama Imieli odbiła się od Oskara Sikorskiego i wpadła do bramki strzeżonej przez Adriana Olszewskiego.

Olimpia po straconej bramce ruszyła do ataku, ale zamiast wyrównania... otrzymała drugi cios od gospodarzy. W 33' minucie futbolówkę do siatki skierował Jakub Górski.

W drugiej połowie tempo gry nieco spadło, dużo gry w środku boiska, co nie przekładało się na klarowne sytuacje po obu stronach. Ostatecznie Stal Stalowa Wola pokonała grudziądzką Olimpię 2:0.

Stal Stalowa Wola - Olimpia Grudziądz 2:0. Składy obu drużyn

Stal Stalowa Wola: Mikołaj Smyłek - Łukasz Seweryn, Piotr Rogala, Damian Oko (13, Łukasz Furtak), Arkadiusz Ziarko - Dominik Kościelniak (60, Bartosz Wiktoruk), Łukasz Soszyński, Olivier Sukiennicki (75, Kacper Chełmecki), Adam Imiela, Jakub Górski (75, Michał Mydlarz) - Kōsei Iwao (60, Lucjan Klisiewicz).

Olimpia Grudziądz: Adrian Olszewski - Rafał Kobryń (66, Maciej Pałaszewski),Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Marcin Warcholak - Jan Bonikowski (46, Kacper Rychert), Damian Vũ Thành, Dominik Frelek (75, Mateusz Sopoćko), Aghwan Papikjan, Konrad Gutowski - Kostiantyn Czernij (46, Kamil Kurowski).

Grudziądzanie po tej porażce spadli na przedostatnie (17) miejsce w ligowej tabeli. To pozycja zagrożona spadkiem o jedną klasę rozgrywkową niżej.

Kolejny mecz Olimpia rozegra przed własną publicznością. 28 października na Stadionie Miejskim przy Piłsudskiego 14 podejmie Stomil Olsztyn. Początek spotkania o symbolicznej godzinie, która będzie nawiązywała do daty powstania klubu, czyli o 19:23.