sezon turystyczny

i

Autor: Łukasz Piekarski Tak wyglądał sezon turystyczny w Grudziądzu

Zwiedzali nasze miasto

Tak wyglądał sezon turystyczny w Grudziądzu. Zobacz podsumowanie

2023-10-23 9:40

Grudziądz w sezonie odwiedziło więcej turystów. Tak wynika ze statystyk, które prowadzą pracownicy Informacji Turystycznej. O szczegółach przeczytacie i posłuchacie na eska.pl.

Sezon turystyczny podsumowany został od czerwca do końca września. Podsumowanie przygotował grudziądzki punkt Informacji Turystycznej, który mieści się na Rynku Głównym.

W tym roku był on o wiele lepszy niż w roku poprzednim. W zeszłym roku było to niecałe 3700 osób, a w tym natomiast ponad 4200. To daje wzrost o przeszło 14 procent - mówi Julia Zawadka z Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

Wśród osób odwiedzających nasze miasto dominują Polacy. Nie brakuje jednak turystów spoza granic naszego kraju.

Jeżeli chodzi o turystów z zagranicy, to są to osoby indywidualne. Najczęściej z krajów sąsiadujących i mam tutaj na myśli Niemcy oraz Czechy. Pojawiły się także osoby ze Skandynawii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii - dodaje pracownik Informacji Turystycznej.

Z danych wynika także, w jakie miejsca najczęściej kierują się turyści, którzy odwiedzają Grudziądz.

Zazwyczaj polecamy rozpocząć zwiedzanie tutaj od Rynku Głównego. Takie najczęściej odwiedzane miejsca przez turystów to na pewno spichlerze, muzea oraz Góra Zamkowa. To są takie punkty obowiązkowe - przekazuje Julia Zawadka.

Więcej o podsumowaniu sezonu turystycznego w Grudziądzu posłuchacie w poniższym materiale:

Mówi Julia Zawadka z Informacji Turystycznej w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl