Debiutant z Grudziądz 1

i

Autor: Jakub Ziemianin (Podbeskidzie Bielsko-Biała) Dominik Frelek zagrał 45 minut w meczu ligowym z Górnikiem Zabrze

Młody grudziądzanin zadebiutował w Ekstraklasie! Wcześniej grał m.in. w Olimpii [AUDIO]

2021-02-09 23:59

Pierwsze kroki z piłką stawiał na grudziądzkich boiskach, a teraz gra w Ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zadebiutował 19-letni grudziądzanin, Dominik Frelek.

Młody pomocnik pojawił na boisku na początku drugiej połowy spotkania z Górnikiem Zabrze. "Górale" przegrywali wówczas 0:1. W drugiej połowie Podbeskidzie zagrało skuteczniej i wygrało cały mecz 2:1 po dwóch trafieniach Kamila Bilińskiego. 

Gdy miałem wejść na murawę poczułem ogromną ekscytację. Spełniły się moje marzenia. Zagrałem w Ekstraklasie - mówi Dominik Frelek.

ZOBACZ TEŻ - Szymon Jarosz: Rywalizacja jest potrzebna w sporcie [WYWIAD AUDIO]

Debiutant z Grudziądz 2

i

Autor: Jakub Ziemianin (Podbeskidzie Bielsko-Biała) Jesienią Frelek zmagał się z kontuzjami i koronawirusem

W trakcie rundy jesiennej Dominik Frelek nie zdołał zadebiutować w drużynie prowadzonej wówczas przez trenera Krzysztofa Brede. Młody pomocnik zmagał się ówcześnie z kontuzjami i koronawirusem.

19-latek swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce postawił w ubiegłym sezonie, kiedy był zawodnikiem Olimpii. Pierwszy kontakt z piłką zaliczył na grudziądzkich podwórkach. Jak sam twierdzi – futbol ma w genach.

Piłka nożna od zawsze jest w mojej rodzinie. Grał w nią mój dziadek, tata i brat. Od małego zawsze chciałem być piłkarzem. Piłka była ze mną wszędzie - dodaje 19-letni pomocnik "Górali".

Rozmowa z Dominikiem Frelkiem. Posłuchaj:

Podbeskidzie po tej wygranej wydostało się ze strefy spadkowej. Na ostatniej miejsce w tabeli Ekstraklasy spadła Stal Mielec.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Roboty nauczyły się tańczyć | ESKA XD - Mobmania #15