lewica grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy

Młoda Lewica w Grudziądzu sprzeciwia się podwyżce cen biletów. "To wykluczenie komunikacyjne"

2022-10-25 19:35

Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy podczas spotkania z grudziądzkimi mediami wyraził swój sprzeciw w sprawie podwyżki cen biletów komunikacyjnych. Zadecydują o nich radni na środowej (26 października) sesji.

„Nie” dla planowanych podwyżek cen biletów komunikacyjnych. To zdanie Młodej Lewicy z Grudziądza. Przedstawił je Mateusz Orzechowski podczas zwołanej pod ratuszem konferencji prasowej.

Komunikacja nie musi rentowna. Komunikacja miejska musi być przede wszystkim dla zwykłych mieszkańców, których nie stać na samochód, a muszą na przykład dojechać do szpitala. Komunikacja miejska musi być przede wszystkim tania i dostępna dla szerokiego grona odbiorców - mówi Mateusz Orzechowski z Młodej Lewicy.

Przedstawiciel Młodej Lewicy zabrał także głos w sprawie planowanego zdjęcia z trasy linii tramwajowej nr 1.

Dlaczego rezygnuje się z linii, która jeździ na dworzec kolejowy w tak dużym mieście? To jest coś nielogicznego i chcielibyśmy, aby miasto rozważyło jednak, żeby linia nr 1 była linią stałą - dodaje Orzechowski.

"To wykluczenie komunikacyjne"

W tym przypadku pada przykład linii 22 kursującej do Mniszka. Autobusy na tamto osiedle jeżdżą z częstotliwością - co godzinę.

To zbyt mało. Także niezrozumiałym jest, aby likwidować linię tramwajową kursującą do dworca głównego. Apelujemy do władz miasta, aby rozważyć to i po zakończeniu modernizacji torowiska utrzymywać również tę linię jako stałą - tłumaczy przedstawiciel Młodej Lewicy.

Decyzja należy do radnych

Nad uchwałą w sprawie podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej w Grudziądzu radni pochylą się podczas jutrzejszej (środa, 26 października) sesji. Przypomnijmy, wspomniana podwyżka spowodowana jest drastycznie rosnącymi kosztami funkcjonowania spółki MZK. Szacuje się, że w przyszłym roku wzrosną one aż o 22,6 mln zł w stosunku do 2020 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pierwszy w Bydgoszczy parking Park & Ride już otwarty