schronisko grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Mirosław Kowalewski W trakcie spotkania oprowadzono gości po Cenrum Opieki nad Zabytkami w Grudziądzu

Grudziądz. Centrum Opieki nad Zwierzętami zaprezentowało swoją działalność [FOTO]

2022-10-25 14:11

Podsumowali trzy lata działalności grudziądzkiego schroniska dla zwierząt. W trakcie spotkania podziękowano samorządom, które mają już podpisane porozumienie z miastem. Nowych zachęcano do współpracy.

Trzy lata działalności podsumowano w Centrum Opieki nad Zwierzętami. Przez ten czas, przez grudziądzkie schronisko przewinęło się kilka tysięcy czworonogów. Dziś jest ich nieco ponad 100.

Kładziemy duży nacisk na proces adopcji zwierząt. Samej adopcji, ale też o dbałość o nie. Chodzi tu przede wszystkim o sterylizację, która zapobiega zjawisku bezdomności oraz niekontrolowanemu rozmnażaniu. Na tę chwilę to jest blisko 1,5 zwierząt, które mają już swój dom i to jest najważniejsze podsumowanie naszej działalności - mówi Paweł Maniszewski, prezes spółki MZK Grudziądz, która jest operator schroniska.

Obecnie porozumienie podpisanych ma 8 gmin. Każda z nich zamierza kontynuować współpracę w kolejnych latach.

Współpraca z mojej perspektywy urzędnika układa się świetnie, kontakt z pracownikami COZ jest bardzo dobry. Są to głównie osoby młode, więc piszemy do siebie także przez media społecznościowe. Na pewno będziemy chcieli współpracować dalej z Grudziądzem - zapewnia Monika Maćkowska z Urzędu Gminy w Lisewie. 

Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu otwarte jest na współpracę z kolejnymi samorządami. W trakcie spotkania podsumowującego działalność zachęcano do tego, m.in. gminę Lubichowo.

Jesteśmy tutaj bardziej zapoznawczo. Chcemy poznać to miejsce i przekonać się jak działa. Jesteśmy gminą dość dużą, rolniczo-turystyczną i mamy problem z bezpańskimi psami, które często błąkają się po ulicach. Są ponadto pozostawiane przez turystów - Mówi Lesław Kosecki z gminy Lubichowo.

Obecnie w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu zatrudnia 12 osób na etacie. Kolejne dwie pracują na umowach zleceniach. Na miejscu działa także grupa ok. 130 wolontariuszy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Rzucam hasło: Piotr Krzystek