Wybory 2023

Lewica o wyborach w Grudziądzu. Kandydaci posadzili dwie lipy

2023-09-18 9:04

Zapowiadają walkę z "betonozą" w miastach. Przedstawiciele Lewicy pojawili się w Grudziądzu z ekologiczną akcją sadzenia drzew. Nowe rośliny pojawiły się na skwerze przy ulicy Portowej.

Politycy Nowej Lewicy skrytykowali rządzących, że wycinają za dużo drzew nie dbając o przyrodę. W efekcie sami posadzili dwie lipy przy ulicy Portowej.

Prawo i Sprawiedliwość przez ostatnie 8 lat w zasadzie jedną z rzeczy związanych z ochroną środowiska robi świetnie. Chodzi o wycinkę drzew i lasów - mówi Joanna Scheuring-Wielgus z Lewicy.

Lewica postanowiła obdarować Grudziądz dwiema lipami. Pomysłodawcą akcji był Mateusz Orzechowski, który o mandat poselski w okręgu 5 ubiega się z ostatniego miejsca na liście wspomnianej Lewicy.

Chcemy uruchomić Fundusz Kruszenia Betonu. Chcemy w jego ramach zabezpieczyć 3 mld złotych aby wesprzeć samorządy w walce z betonozą - podkreśla Orzechowski.

Więcej o postulatach Lewicy i pomyśle sadzenia drzew posłuchacie na poniższym nagraniu:

Nowa Lewica sadzi drzewa w Grudziądzu. Posłuchaj relacji:
Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Wybory parlamentarne zaplanowano w Polsce na 15 października.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl