Kolejna metoda oszustów zbiera żniwa. Podszywają się za pracownika banku

i

Autor: unsplash.com/ Oszuści są coraz sprytniejsi. Wystarczy na moment uśpić czujność by stracić oszczędności

Kolejna metoda oszustów zbiera żniwa. Podszywają się za pracownika banku

2021-04-02 13:56

Podają się za pracownika banku i oferują "pomoc". Metoda oszustów wciąż nie zawodzi i kolejne osoby dają się na nią złapać. Grudziądzka policja notuje coraz więcej zgłoszeń.

Pomimo licznych ostrzeżeń ze strony mediów i banków okazuje się, że nowa metoda naciągaczy wciąż jest niezawodna. Oszuści dzwonią do nas z zamiarem "pomocy". Twierdzą, że ktoś próbuje właśnie wypłacić pieniądze z naszego konta lub dokonać przelewu na większą kwotę i należy jak najszybciej zabezpieczyć środki. Proszą nas o podanie numerów karty i akceptacje transakcji w aplikacji, twierdząc, że nasze środki muszą znaleźć się na innym koncie, by móc je zabezpieczyć. Mogą poprosić nas również o zmianę limitu konta bankowego na taką kwotę, którą aktualnie posiadamy na koncie.

Dwa razy obrabował ten sam bank w Opolu?!

Oszuści działają w naprawdę profesjonalny sposób. Znają nasze dane, tj. imię, nazwisko, adres oraz cztery ostatnie cyfry naszej karty. Dysponują nawet oryginalnym numerem identyfikatora, które posiadają prawdziwi pracownicy banku. To sprawia, że są bardziej wiarygodni a my usypiamy czujność. Komenda Miejska Policji w Grudziądzu apeluje o rozwagę. Statystyki ukazują, że zgłoszenia o charakterze oszustw finansowych notowane są codziennie. Tak niepokojącej sytuacji nie było od dawna. Pamiętajmy, że prawdziwi pracownicy banków nigdy nie proszą o tego typu informacje. Jeżeli nie jesteśmy pewni, nie kontynuujmy rozmowy. Zdarza się, że ofiary tracą swoje wypłaty, ostatnie pieniądze czy odłożone oszczędności na specjalną okazję.