Niepełnosprawność Michała pogłębia się. Trwa zbiórka środków na nowy wózek

i

Autor: facebook.com/

Niepełnosprawność Michała pogłębia się. Trwa zbiórka środków na nowy wózek

2021-04-01 13:52

Po nieszczęśliwym wypadku Michał skazany jest na wózek inwalidzki. W ostatnim czasie skolioza, z którą walczy zaczęła się pogłębiać. Aby Michał mógł siedzieć i w dalszym ciągu funkcjonować na wózku potrzebny jest nowy i specjalnie wyposażony.

Postać Michała Szablewskiego dokładniej poznaliśmy w wakacje 2018 roku. To wtedy miał miejsce nieszczęśliwy wypadek. Chłopak wskoczył do jeziora, które okazało się zbyt płytkie. Skok skutkował mocnym uszkodzeniem kręgosłupa. Diagnoza lekarzy była wstrząsająca, szanse na przeżycie miały być niewielkie. To się jednak nie sprawdziło, Michał do dziś regularnie realizuje rehabilitacje i liczne konsultacje, by w miarę możliwości jak najlepiej funkcjonować. Od momentu wypadku, w Grudziądzu organizowane były liczne wydarzenia charytatywne, podczas których zbierano pieniądze na jego leczenie. Przez obecnie trwającą pandemie takie działania są utrudnione. Zbiórka aktualnie działa w sieci.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Na ostatniej konsultacji ortopedycznej okazało się, że skolioza na którą cierpi Michał pogłębia się. Aby ją zatrzymać niezbędny jest wózek, wyposażony w specjalną ortezę. Jego koszt wynosi około 10 tysięcy złotych. Do zbiórki licznie włączyli się już internauci o dobrych sercach. Nowy sprzęt sprawi, że choroba Michała przestanie się rozwijać i będzie mógł dalej funkcjonować na wózku. Teraz uzbieranie pieniędzy to priorytet. Tak zaawansowana skolioza z którą boryka się Michał, może skutkować całkowitą utratą zdolności siedzenia. Zbiórkę znajdziecie TUTAJ.