adamowicz Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzanie w drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza ustawiają serce ze zniczy

Grudziądzanie wspominają Pawła Adamowicza. Minęły 2 lata od jego śmierci [ZDJĘCIA, AUDIO]

2021-01-14 13:57

Nie było przemówień, ani wystąpień. Na Rynku Głównym stanął tylko portret zamordowanego prezydenta Gdańska. W taki sposób grudziądzanie wspominają Pawła Adamowicza. Przez cały dzień ustawiają znicze na kształt serca.

W drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza, byłego prezydenta Gdańska na grudziądzkim rynku zapłonęły znicze. Mieszkańcy miasta ustawili je w kształcie serca. W ten sposób sprzeciwiają się mowie nienawiści i upamiętniają te tragiczne wydarzenia sprzed dwóch lat.

Ta inicjatywa powstała w chwili śmierci Pawła Adamowicza. Dwa lata temu bardzo spontanicznie spotkaliśmy się na Rynku i ustawiliśmy serce ze zniczy. Robimy to co roku,  w rocznicę jego śmierci - mówi Helena Kopycińska z Komitetu Obrony Demokracji w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - MZK dba o bezpieczeństwo pasażerów. Dezynfekcja pojazdów to priorytet

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

Znicze dokładać można o dowolnej porze dnia.

Prócz rocznicy śmierci Pawła Adamowicza, bardzo ważne jest dzisiaj jego przesłanie. Mówi ono o tym, żebyśmy potrafili dzielić się dobrem - dodaje prezydent Maciej Glamowski.

Finał akcji zaplanowano między godziną 17 a 18.

Grudziądzanie wspominają Pawła Adamowicza. Posłuchaj:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!