manifestacja grudziadz

i

Autor: Nadesłane Manifestacja odbyła się przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu

Grudziądz. Tak wyglądała manifestacja aktywistów na rzecz zwierząt. Mamy zdjęcia

2022-12-07 10:16

Zwierzęta są źle traktowane w przemysłowych fermach. To głosili w Grudziądzu aktywiści na rzecz wspomnianych zwierząt. Manifestacja odbyła się pod galerią "Alfa".

Aktywiści przeprowadzili w Grudziądzu akcję mającą podnieść świadomość konsumentów na temat okrucieństwa wobec zwierząt we współczesnych hodowlach przemysłowych.

Każdego roku, na potrzeby konsumpcyjne, zabija się ponad 60 miliardów zwierząt, a liczba ta nie obejmuje ryb i innych zwierząt morskich, które liczy się w tonach. Najbardziej eksploatowanymi zwierzętami są: świnie, krowy, kury i ryby - mówi Joanna Ciasnocha, aktywistka z Grudziądza.

Uzupełnieniem wizualnego przekazu sobotniej akcji były przemówienia na temat tragicznego losu zwierząt hodowanych i zabijanych dla mięsa, jaj i mleka.

Podczas przemówień aktywistki przypomniały, że zwierzęta na tzw. fermach przemysłowych większość swojego pełnego cierpienia życia spędzają w małych klatkach, w których nie mają możliwości wykonania nawet najmniejszego ruchu - dodaje.

Aktywiści zachęcali również do wegańskiego odżywiania. Podczas akcji rozdawano także ulotki z informacjami na temat weganizmu oraz kodem QR do filmu "Dominion", który można obejrzeć w Internecie za darmo.

W akcji wzięły udział osoby m.in. z Gdyni, z Warszawy, z Piły, z Bydgoszczy oraz Grudziądza.

W Grudziądzu podobne ruchy organizowały się już pod koniec lat 80. To właśnie w naszym mieście, już w 1988 roku, powstał słynny niegdyś w całej Polsce Front Wyzwolenia Zwierząt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jeżowa manifestacja w Krakowie