rybacka remont

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Rybacka po remoncie miała być ulicą jednokierunkową

Remontu ulicy Rybackiej w Grudziądzu na razie nie będzie! Wykonawca nie podpisał umowy

2022-12-06 20:46

Miesiąc temu hucznie zapowiadano rozpoczęcie remontu ulicy Rybackiej w Grudziądzu. Dziś okazuje się, że do przebudowy drogi nie dojdzie. Wykonawca nie zjawił się w ratuszu na podpisaniu umowy.

Przypomnijmy - przetarg na przebudowę Rybackiej wygrała firma Pure Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie. To przedsiębiorstwo, które wcześniej nie działało na grudziądzkim rynku.

Podpisanie umowy z wykonawcą miało nastąpić do 5 grudnia. Ten - jak się okazuje - nie pojawił się w Urzędzie Miejskim. Termin minął, więc postępowanie zostało unieważnione.

Ulica Rybacka miała zostać wyremontowana w ciągu 12 miesięcy. Na inwestycję zapisano w miejskiej kasie 4,5 miliona złotych.

To nie pierwszy problem firmy z Chorzowa...

Jak się okazuje firma Pure Investment Sp. z o.o. we wrześniu miała spore problemy w Mogilnie. Wspomniane przedsiębiorstwo realizowało roboty budowlane obejmujące rozbudowę ulicy Przemysłowej w Mogilnie wraz z infrastrukturą.

19 września gmina wysłała do generalnego wykonawcy Pure Investment sp. z o.o. z Chorzowa oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Główną przyczyną złożenia oświadczenia o jej odstąpieniu był fakt bardzo dużego opóźnienia wykonawcy w stosunku do przedłożonego pierwotnie harmonogramu robót, z którego wynika, że nie byłby on w stanie ukończyć zadania w umówionym czasie. A na to władze gminy nie mogły sobie pozwolić, ponieważ mogłyby stracić dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 2.489.066 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Najbardziej ODJECHANE prezenty pod choinkę dla GEEKÓW | ESKA XD - Mobmania #63