rybacka remont

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Rybacka po remoncie będzie ulicą jednokierunkową

Ulica Rybacka w Grudziądzu będzie jednokierunkowa. Mieszkańcy są podzieleni [SONDA]

2022-11-09 12:52

Ulica Rybacka w Grudziądzu będzie remontowana. Ratusz pozytywnie rozstrzygnął drugi przetarg. Po zakończeniu wszystkich prac - wspomniana ulica będzie jednokierunkowa. Czy to dobry pomysł urzędników? Zapraszamy do głosowania w naszej sondzie.

O remoncie ulicy Rybackiej mówiło się już od wielu. Pierwszy - ogłoszony przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Powtórka znalazła już jednak szczęśliwy finał. Inwestycja będzie kosztowała ok. 4,5 miliona złotych.

Z samego remontu mieszkańcy z pewnością są zadowoleni. Nieco mniej gdy zagłębią się w plany urzędników. Ci na ostatniej konferencji prasowej zapowiedzieli, że chcą w tym miejscu postawić na ruch rowerowy.

Będzie to jezdna jednokierunkowa. Nową nawierzchnię otrzyma zarówno jezdnia, jak i chodniki. Powstanie w tym miejscu także dwukierunkowa droga dla rowerów. Będzie też wybudowane połączenie ścieżki rowerowej z tą na Al. 23 stycznia oraz Portową - mówi Łukasz Kaczmarek z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej poniższej sondzie.

Sonda
Czy ulica Rybacka powinna być jednokierunkowa?

Remont ulicy Rybackiej najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku (możliwe, że jeszcze pod koniec listopada) i potrwa przez najbliższe 12 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Remont ulicy Krupniczej w Krakowie. Posądza drzewa z Holandii