ulica rybacka

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Remont ulicy Rybackiej w Grudziądzu będzie kosztował ok. 4,5 miliona złotych

Ulica Rybacka w Grudziądzu będzie remontowana. Ratusz rozstrzygnął przetarg

2022-11-04 22:35

​Ulica Rybacka wreszcie doczeka się gruntownego remontu. Urząd Miejski w Grudziądzu pomyślnie rozstrzygnął ostatni przetarg. Inwestycja będzie kosztowała ok. 4,5 miliona złotych.

Na ten remont kierowcy i mieszkańcy czekają od wielu lat. Na ulicy Rybackiej w centrum Grudziądza wreszcie znikną dziury i naprawiony zostanie chodnik. Swoje miejsce znajdą na niej także rowerzyści.

Będzie to jezdna jednokierunkowa. Nową nawierzchnię otrzyma zarówno jezdnia, jak i chodniki. Powstanie w tym miejscu także dwukierunkowa droga dla rowerów. Będzie też wybudowane połączenie ścieżki rowerowej z tą na Al. 23 stycznia oraz Portową - mówi Łukasz Kaczmarek z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

Prace na ulicy Rybackiej powinny rozpocząć się w przeciągu miesiąca.

Podwykonawca ma w najbliższym czasie podpisać umowę i wtedy przedstawi nam szczegółowy harmonogram prac. Zaczniemy od rozbiórek, też będą toczyły się prace na murze oporowym, który ciągnie się tutaj wzdłuż ulicy. Pewnie zaczniemy od niego, że jak najpóźniej wprowadzić utrudnienia w ruchu drogowym - dodaje pracowników ZDM-u.

To rozstrzygnięcie przetargu na kolejną inwestycję drogową w Grudziądzu. Ta inwestycja jest wyczekiwana przez mieszkańców. Na jej przykładzie widać jak dużo inwestujemy w poprawę stanu naszej miejskiej infrastruktury - tak o rozstrzygniętym przetargu na remont ulicy Rybackiej mówi z kolei prezydent Maciej Glamowski.

O remoncie ulicy Rybackiej mówiło się już od kilkunastu lat. Za każdym razem – albo w miejskiej kasie brakowało pieniędzy, albo pojawiały się problemy z właścicielami kamienic.

Ulica Rybacka jest jedną z najczęściej uczęszczanych ulic w Grudziądzu. Codziennie ulicą Rybacką przejeżdża tysiące aut. Wiemy, że jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście udało się już wyłonić wykonawcę remontu. Liczę, że prace potrwają sprawnie i bez przeszkód - dodaje radny Paweł Napolski, który o tę inwestycję zabiegał już od kilku lat.

Remont ulicy Rybackiej najprawdopodobniej rozpocznie się jeszcze w tym roku (możliwe, że jeszcze pod koniec listopada) i potrwa przez najbliższe 12 miesięcy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Kierowcy źli na remont drogi. Przejechanie niespełna 10 km zajmuje pół godziny