Muzeum w Grudziądzu

i

Autor: Urząd Miejski w Grudziądzu Znają historię, przeprowadzają badania, przygotowują i oprowadzają po wystawach. Muzealnicy robią wszystko, by do muzeum warto było zaglądać.

Dzień Muzealnika świętowano w Grudziądzu. Były życzenia i podziękowania dla pracowników

2020-05-18 17:49

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzeów, zwany również Dniem Muzealnika. Z tej okazji wiceprezydent Szymon Gurbin złożył na ręce dyrektor Wioletty Pacuszki życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom grudziądzkiego muzeum. Znają historię, przeprowadzają badania, przygotowują i oprowadzają po wystawach. Muzealnicy robią wszystko, by do muzeum warto było zaglądać.

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Muzealnika odbywa się pod hasłem „Muzea na rzecz równości: różnorodność i włączenie społeczne”. Różnimy się od siebie pochodzeniem, wiekiem czy tożsamością płciową. Jednak sztuka jest dla wszystkich, dla osób z różnych środowisk i kultur.

Grudziądzkie Muzeum to jedna z niezwykłych wysp kultury w naszym mieście. Wszyscy możemy czerpać z tego miejsca garściami. Trzeba jednak pamiętać, że potencjał i urok naszego muzeum to suma pasji, profesjonalizmu oraz prawdziwego piękna serc wszystkich pracowników tej instytucji oraz jej dyrekcji – podkreśla wiceprezydent Szymon Gurbin.

W tym szczególnym dla Muzeów i Muzealników dniu podziękowano za dbanie o dziedzictwo, które określa i upamiętnia naszą miejską tożsamość.

COŚ DOBREGO #21