porazka olimpia unia

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądzanie przegrali oba mecz na początek sezonu po 1:3

Druga porażka Olimpii-Unii. Grudziądzanie bez punktów na początku sezonu

2022-09-11 18:51

Drugiej porażki z rzędu na początku sezonu Superligi Tenisa Stołowego doznali tenisiści stołowi Olimpii-Unii. Grudziądzanie tym razem we własnej hali przegrali w derbowym pojedynku z Energą Manekin Toruń 1:3.

Goście z Grodu Kopernika sezon rozpoczęli od domowej wygranej 3:0 z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów. Z kolei grudziądzanie w pierwszej kolejce po bardzo zaciętych pojedynkach, szczególnie w secie pierwszy i drugim przegrali na wyjeździe 1:3 z AZS Balta Gdańsk.

W pierwszym pojedynku niedzielnego pojedynku turecki zawodnik Olimpii-Unii, Ibrahim Gunduz zmierzył się z Damianem Węderlichem z Torunia. W pierwszy dwóch odsłonach górą był tenisista z Grodu Kopernika. Później znacznie lepiej zaczął grać Gunduz. W efekcie 25-latek doprowadził do wyrównania 2:2... jednak w piątym secie znów musiał uznać wyższość rok młodszego Węderlicha i to goście mogli cieszyć się z prowadzenia 1:0.

W drugim pojedynku młody Łukasz Sokołowski podejmował Japończyka, Yuke Matsuyame. Reprezentant Energii Manekin wygrał to starcie bez straty seta... choć w pierwszym z nich mogło dojść do niespodzianki. 20-latek z Grudziądza przegrał z bardziej doświadczony Azjatą dopiero na przewagi.

Szkoda tego pierwszego seta. Udało mi się odrobić straty i mogłem go nawet wygrać. A kto wie, jakby ten mecz wyglądał gdybym to ja prowadził wtedy 1:0 - mówił zaraz po zakończeniu spotkania, Łukasz Sokołowski z Olimpii-Unii Grudziądz.

Przełamanie dla grudziądzan przyszło w partii numer trzy. Gyuhyeon Park bez straty seta ograł Tomasza Kotowskiego. Dla 17-latka są to pierwsze kroki przy stołach Superligi Tenisa Stołowego w Polsce.

W ostatnim pojedynku dnia przy stole ponownie stanęli Ibrahim Gunduz i Yuki Matsuyama. W pierwszym secie górą był turecki zawodnik... w kolejnych dwóch bez większych problemów triumfował 24-letni Japończyk i to Energa Manekin Toruń mogła cieszyć się z trzech oczek do ligowej tabeli. Grudziądzanie początek nowego sezonu rozpoczynają z zerowym dorobkiem.

Nie tak to sobie wyobrażaliśmy. Zagraliśmy dobry mecz w Gdańsku. Tam mogło się równie dobrze skończyć za trzy punkty na naszą korzyść. Dzisiaj w meczu ekipa z Torunia pokazała się z dobrej strony i była od nas lepsza. To początek sezonu, więc liczymy, że w kolejnych meczach będzie już znacznie lepiej - skomentował dwie porażki Olimpii-Unii, wiceprezes klubu Jerzy Wilmański.

Kolejny mecz grudziądzanie rozegrają dopiero 14 października. Olimpia-Unia na wyjeździe zmierzy się Dojlidy Białystok. Początek tego spotkania o godzinie 18.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl