asts olimpia unia

Autor: Superliga Tenisa Stołowego Swój pierwszy w Superlidze wygrał Ibrahim Gunduz (na zdjęciu)

Porażka na otwarcie nowego sezonu. Olimpia-Unia przegrywa w Gdańsku

2022-09-09 23:13

Bez punktów i z tylko jednym wygranym setem. Z takim dorobkiem do domu wrócili zawodnicy ASTS Olimpii-Unii Grudziądz. Zespół z naszego miasta przegrał na wyjeździe z AZS-em Gdańsk 1:3. Honorowy punkt dla grudziądzkiego zespołu zdobył debiutujący w Superlidze Turek, Ibrahim Gunduz.

Pierwszy mecz piątkowego pojedynku stał na bardzo wysokim poziomie. Jan Zandecki z Olimpii-Unii co prawda przegrał z zawodnikiem gospodarzy, Shodai Sakane... ale do rozstrzygnięcia potrzeba było pięciu setów i blisko 50-minutowej potyczki przy stole.

Podobnie w drugiej partii. Tutaj debiutujący w grudziądzkich barwach Gyuhyeon Park rywalizował z doświadczonym Wang Zeng Yi. Tenisista z Trójmiasta w pewnym momencie prowadził już 2:0. Ostatecznie skończyło się 3:0 dla reprezentanta gospodarzy.

W trzecim secie przyszedł czas na kolejnego debiutanta. Z Tomaszem Tomaszukiem z Gdańska zmierzył się turecki tenisista, Ibrahim Gunduz. Zawodnik Olimpii-Unii zaprezentował się na tyle z dobrej strony, że zdołał pokonać Tomaszuka 3:1.

Czwarta partia okazała się być ostatnią, w której Shodai Sakane ograł Gyuhyeon Park-a 2:0. AZS Balta Gdańsk pokonała Olimpię-Unię Grudziądz 3:1 i do ligowej tabeli na starcie zainkasowała trzy oczka.

Zestawienie wszystkich pojedynków dnia:
  • Shodai Sakane – Jan Zandecki 3:2 (14:12, 11:13, 11:6, 10:12, 13:11)
  • Wang Zeng Yi – Gyuhyeon Park 3:2 (11:8, 11:5, 8:11, 9:11, 11:8)
  • Tomasz Tomaszuk – Ibrahim Gunduz 1:3 (8:11, 6:11, 11:8, 11:13)
  • Shodai Sakane – Gyuhyeon Park 2:0 (11:9, 11:9)

Przed grudziądzkim zespołem spotkanie derbowy. Już w najbliższą niedzielę (11 września) Olimpia-Unia zmierzy się we własnej hali (przy Piłsudskiego 14 w Grudziądzu) z Energą Manekin Toruń. Początek o godzinie 16.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przyjaciele wspominają Mariana Kociniaka. Wybitny aktor dostał rondo w Warszawie