przejscie 1

i

Autor: Łukasz Piekarski Z przejścia korzystają m.in. przedszkolaki

Przejście dla pieszych na Kustronia w Grudziądzu wciąż bez światła. Radny apeluje do ZDM

2022-09-09 23:01

O zmroku robi się tam niebezpiecznie. Chodzi o przejście dla pieszych przy przedszkolu na Kustronia w Grudziądzu. Mieszkańcy wraz z radnym Łukaszem Kowarowskim apelują o doświetlenie tego fragmentu drogi.

Apelowali mieszkańcy, apeluje radny Łukasz Kowarowski. Mimo to, przejście dla pieszych przy ul. Kustronia na osiedlu Lotnisko w Grudziądzu wciąż jest bez oświetlenia. Warto dodać, że w sąsiedztwie jest Przedszkole Miejskie i Szkoła Podstawowa nr 21.

Do tego przedszkola od 1 września uczęszcza 150 dzieciaków. Ja tędy codziennie jeżdżę rano do pracy i tutaj naprawdę jest niebezpiecznie - mówi radny Łukasz Kowarowski, który na przełomie 2021 i 2022 w sprawie oświetlenia wspomnianego przejścia złożył interpelację.

Temat oświetlenia powrócił na ostatnim spotkaniu prezydenta Macieja Glamowskiego z mieszkańcami osiedla Lotnisko. Wówczas padły zapewnienia, że słupy oświetleniowe wkrótce się pojawią. Mijały tygodnie, a na przejściu nic się nie wydarzyło.

Jak wygląda wobec tego pan prezydent i jego służby, które zapewniają na spotkaniu z mieszkańcami. Pytam więc za pośrednictwem mediów,  na jakim etapie jest ta inwestycja. Jeśli widzę, że nie mogę wyegzekwować czegoś to proszę media o wsparcie - dodaje radny Kowarowski.

Pierwsze próby oświetlenia w 2016 roku

Pierwsze kroki o zamontowanie oświetlenia przy przejściu dla pieszych na Kustronia 6 stawiano przed sześcioma laty. Wówczas takie zadanie zgłoszone zostało do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Zgłosiła je moja żona. Niestety projekt nie przeszedł. Później interweniowaliśmy kilka razy w Zarządzie Dróg Miejskich. Za każdym razem nie udawało się niczego załatwić - mówi nam Tomasz Sieniawski, mieszkaniec osiedla Lotnisko.

przejscie 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Przejście dla pieszych znajduje się na osiedlu Lotnisko

Co dalej z przejściem dla pieszych?

Pytania odnośnie oświetlenia przejścia, które prowadzi do przedszkola miejskiego na osiedlu Lotnisku skierowaliśmy do Zarządu Dróg Miejskich. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że przygotowywany jest projekt prac.

Po uzyskaniu wszystkich uzgodnień od odpowiednich gestorów będziemy mogli zgłosić te prace do organu. Wtedy rozpoczniemy wykonanie zabudowy do oświetlenia. Problemem jest dzisiaj dostępność niektórych elementów u producentów, czy słupów, czy opraw. Jak tylko materiały będą dostępne i przyjadą do wykonawcy, to w ciągu tygodnia będziemy w stanie to zamontować. Myślę, że do października słupy powinny tam stanąć - odpowiedział nam Jarosław Murgała z Zarządu Dróg Miejskich w Grudziądzu.

ZDM zapewnia także, że dysponuje środkami, które pozwolą przeprowadzić wspomniane prace.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała