rybacka grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Ulica Rybacka na remont czeka od kilkunastu lat

Przetarg na remont Rybackiej w Grudziądzu zakończony. Ile wpłynęło ofert?

2022-09-09 13:02

Zakończył się przetarg na remont ulicy Rybackiej w centrum Grudziądza. Do konkursu wpłynęły dwie ofert, w tym jedna po terminie.

O konieczności remontu ulicy Rybackiej mówi się od lat. Jest ona wśród najbardziej zniszczonych dróg w mieście. W sierpniu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonanie jej gruntownego remontu. Na oferty czekano do piątku (9 września).

Po otwarciu kopert okazało się do konkursu stanęły tylko dwie firmy, w tym jedna po czasie. Pierwsza z nich (ta w terminie), czyli PBD SA ze Starogardu Gdańskiego złożyła ofertę na kwotę 6.742.060,13 zł. Druga (po czasie) UNITRAK Sp. z o.o z Kielna na 5.282.764,48 zł.

Obie oferty - jak się okazuje - przewyższają zaplanowany przez grudziądzki ratusz budżet na tę inwestycję. Miasto poinformowało, że na remont ulicy Rybackiej przewidziało kwotę 4,5 miliona złotych. Oznacza to, że w przypadku kolejnych prac modernizacyjnych dojdzie albo do unieważnienia przetargu lub negocjacji z firmami. Ten drugi przypadek - jak już pisaliśmy we wcześniejszym artykule - wdrożony zostanie przy okazji planowanych prac na ul. Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko. 

Przypomnijmy, po ewentualnym remoncie na ulicy Rybackiej znacząco zmieni się organizacja ruchu. Droga stanie się jednokierunkowa - przejechać nią będzie można tylko od ronda Sikorskiego w stronę al. 23 Stycznia. 

W ramach zaplanowanych prac na ulicy Rybackiej pojawi się m.in. pas ruchu dla rowerów o szerokości 2-2,5 metra, który zostanie wykorzystany z obecnej szerokości jezdni, od strony Wisły.

Teraz przed urzędnikami z Grudziądza analiza i weryfikacja złożonych ofert. Później poznamy ostateczną decyzję - co dalej z remontem ulicy Rybackiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Zamkną rondo de Gaulle'a. Wielkie remonty w centrum Warszawy