dywizjonu grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Pierwotnie prace na ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu rozpocząć miały się w lipcu

Co dalej z ul. Dywizjonu 303 w Grudziądzu? Oferty wciąż są za drogie

2022-09-08 15:18

Nie będzie kolejnego przetargu na remont ulicy Dywizjonu 303. Droga na osiedlu Lotnisko na przebudowę czeka już od kilkunastu lat. Pierwotnie prace rozpocząć miały się w lipcu.

Jedną z ulic w Grudziądza, która od dawna czeka na remont jest Dywizjonu 303 na osiedlu Lotnisko. Pierwotnie prace na drodze miały rozpocząć się w połowie lipca. Te się jednak nie rozpoczęły, ponieważ oba rozpisane przetargi nie przyniosły rozstrzygnięcia, która z firm zajmie się wykonaniem remontu.

Ta ulica to koniec osiedla Lotniska. Tutaj od dawna nic się nie dzieje. Nie wiem czy tu jest Bangladesz. Droga nie jest wyremontowana, tylko doraźnie naprawiana. To nie jest rozwiązanie na dłuższą metę - mówił na początku czerwca tego roku, Włodzimierz Puciata, mieszkaniec z ulicy Dywizjonu 303.

Do drugiego postępowania przetargowego (oferty zbierane były do końca sierpnia) zgłosiło się sześć firm. Wszystkie propozycje przewyższyły zaplanowane w miejskim budżecie środki (3,8 miliona złotych). Co dalej z remontem ul. Dywizjonu 303?

Mam informacje, że nie poprzedni przetarg nie będzie unieważniony, a firmy, które wzięły w nim udział zostaną zaproszone do negocjacji - poinformował dzisiaj (8 września) radny Łukasz Kowarowski, który o przebudowę i naprawę ul. Dywizjonu 303 zabiega już od dłuższego czasu.

Dywizjonu poczeka, a na Rządzu niedługo wbiją łopatę

W ostatnim czasie przetargi na remonty dróg nie układały się po myśli grudziądzkiego ratusza. Jeden z nich udało się jednak zamknąć pomyślnie. Dzisiaj (8 września) Urząd Miejski poinformował o podpisaniu umowy na roboty budowlane w ramach pierwszego etapu budowy dróg na osiedlu Rządz.

Wykonawcą wyłonionym w drodze przetargu zostało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych "Strzelbud" z Kwidzyna. Inwestycja realizowana będzie w formule "Projektuj i buduj" - czytamy w komunikacie z grudziądzkiego ratusza.

W ramach prac wybudowany zostanie nowy odcinek ulicy Kulerskiego wraz ze skrzyżowaniem z Sosnkowskiego oraz łącznikiem do ulicy Rataja. Dodatkowo, w obrębie istniejącej pętli tramwajowej wybudowana zostanie pętla autobusowa z dojazdem do Kulerskiego.

Przypominam, że zadanie to jest dofinansowane kwotą blisko 15 milionów złotych z rządowego programu Polski Ład. Jego całkowita wartość to ponad 23 miliony złotych – informuje Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

Wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację prac. Najpierw czeka go sporządzenie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie zezwolenia na rozpoczęcie robót budowlanych. Początek robót planowany jest na drugą połowę 2023 roku.

Do jutra z kolei zbierane są oferty w kolejnym drogowym przetargu. Tym razem chodzi o remont ulicy Rybackiej. Przypomnijmy, według nowych ustaleń projektowych - wspomniana Rybacka zostanie ulicą jednokierunkową.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Poranne wyjce - Bahamy, morze, Miami